Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Saskaņa» prasa nomainīt O. Burovu

Burovs pie Rīgas mēra krēsla neturēsies un gatavs arī aiziet projām pats

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai!") pie mēra krēsla neturēšoties, gatavs aiziet projām pats un noraida sev veltītos pārmetumus.

Trauslo Rīgas domes koalīciju pēdējā mēnesī plosījuši strīdi par amatiem. “Saskaņu” pārstāvošā vicemēre Anna Vladova gada nogalē par Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecēla Emīlu Jakrinu, taču dažas dienas vēlāk mērs Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai!” Vladovas rīkojumu atcēla. Tagad “Saskaņa” un trešais koalīcijas partneris deputātu bloks “Rīgai!” vienojušies Burovu no amata gāzt. Iebildumu pamatā esot viņa vadības stils.

"Lēmumi ir pieņemti vienpersoniski bez konsultācijām ar pārējām frakcijām. Lēmumi diemžēl nav caurspīdīgi, par daudziem lēmumiem mēs uzzinām no preses," teica Vladova. "Burova kungs vairākkārt ir solījis visu šo mainīt. Mēs vienkārši uzskatām, ka laiks iet uz priekšu, un mums nevajadzētu izlikties, ka viss ir kārtībā. [..] Viņš droši vien ir pārslēdzies uz kaut kādu personīgo priekšvēlēšanu kampaņu un uzskata, ka Rīgas dome jau ir atlaista. Tāds ir mans viedoklis," akcentēja Rīgas domes vicemērs Druvis Kleins.

Abi Burova vietnieki uzsver, ka koalīciju ar “Gods kalpot Rīgai!” vēlas turpināt un problēmas esot tikai sadarbībā ar Burovu. Par neuzticības izteikšanu mēram parakstījušies 20 koalīcijas deputāti. Deputātu savāktie paraksti uzdod Burovam pienākumu sēdi par paša atcelšanu no amata sasaukt divu nedēļu laikā. Mēram ir arī tiesības sēdi sasaukt agrāk.

Vietnieku neuzticību saņēmušais Rīgas mērs Burovs norāda uz «veco tikumu» atgriešanos domē un pauž gatavību aiziet patsEdgars Kupčs

  Pagaidām gan Burovs nesteigsies. Viņš sev veltītos pārmetumus noraida un uzsver, ka vienpersoniski lēmumus pieņemot tieši koalīcijas partneri. Pie mēra krēsla Burovs neturēšoties. "Galvenais man ir atgūt rīdzinieku uzticību. Ja es redzu, ka notiek citi procesi, es gribu norobežoties. Es esmu gatavs kaut aiziet prom, bet es neesmu gatavs strādāt par jebkuru cenu, turēties pie krēsla tikai tāpēc, lai apmierinātu visu shēmotāju prasības," norādīja Burovs. Runājot par konkrētākiem pārmetumiem, piemēram, ka bez vadības ir trīs departamenti, Burovs norāda, ka nākamnedēļ izsludinās konkursus, lai atrastu labākos pretendentus.

  Kā no situācijas izkļūt, šobrīd nezina arī “Gods kalpot Rīgai!” frakcijas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko. Partneru iebildumus pret Burovu partija pārrunāšot nākampirmdien. "Pirms šīs sēdes es negrasos neko ne zīlēt, ne prognozēt, ne komentēt," teica Stepaņenko.

  Reaģējot uz kārtējām domstarpībām Rīgas vadībā, šodien kopā sanāca arī vairāki domes opozīcijas deputāti. Opozīcija, visticamāk, rosinās no amatiem atsaukt arī abus vicemērus, par ko pēc parakstu iesniegšanas domei būtu jālemj trīs dienu laikā. Savukārt, kā balsot par Burova atlaišanu, opozicionāri vēl nelēma. "Ir 14 dienas, kuru laikā viņi var teorētiski izdomāt atsaukt šo jautājumu. Tā kā tur pastāv iespējas. Savukārt tad, kad mēs runājam par vicemēriem, šie termiņi ir savādāki. Līdz ar to es domāju, ka es droši varu teikt, ka ierosināsim atlaist vicemērus. Tad jau arī skatīsimies, kā viņi organizēs darba kārtību," pauda Rīgas domes opozīcijā esošās partijas “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

  Tikmēr Saeimā gala balsojumu gaida likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu. To iekavējusi parakstu vākšana par izmaiņām likumā, kas ļautu pagarināt ārkārtas vēlēšanās ievēlētām domēm pilnvaru termiņu līdz pat sešiem gadiem.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti