Bunkus ģimene tiesā iesniedz prasību pret Gobzemu par goda un cieņas aizskārumu

Nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene ceturtdien, 6. decembrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegusi prasību pret premjera amatam nominēto "KPV LV" līderi Aldi Gobzemu par goda un cieņas aizskārumu, teikts izplatītajā paziņojumā.

Mārtiņa Bunkus ģimenes ieskatā Gobzems vairākkārt ir nepārprotami nomelnojis noslepkavoto Mārtiņu Bunku. Prasībā aprakstīti konkrētie goda un cieņas aizskāruma gadījumi.

“Jau pēc Mārtiņa nāves Gobzems vairākkārt viņu atklāti un publiski nomelnoja, kas, mūsuprāt, bija zemiska rīcība, zinot, ka Mārtiņš savu godu un cieņu aizstāvēt vairs nevarēja. Mārtiņa dzīves laikā Gobzemam acīmredzot drosmes nepietika. Ar šādu uzvedību Gobzems sabiedrībā kultivē nesodāmas agresijas kultūru, un ar savu prasību ceram to iegrožot vismaz šajā gadījumā,” paziņojumā norāda Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus.

“Pieteikumā tiesai esam ietvēruši arī prasību par mantiskās kompensācijas piedziņu. Mūsuprāt, tā ir nepieciešama, lai liktu atbildētājam aizdomāties par savas rīcības pareizību kaut vai no pragmatiska viedokļa, ja jau ētikas normas atbildētāju acīmredzot nesaista,” pauž Kristaps Bunkus.

KONTEKSTS:

Divas dienas pēc Alda Gobzema nominēšanas premjera amatam publiski tapa zināms, ka Latvijas Zvērinātu advokātu padome (ZAP) ir atbalstījusi Gobzema izslēgšanu no advokatūras. Šāds lēmums saistīts ar Gobzema disciplinārpārkāpumiem, norādīja padomē. Pats Gobzems izslēgšanu no advokatūras saista ar centieniem likt šķēršļus viņa kļūšanai par premjeru.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar Gobzema vērstajiem izteikumiem pret nogalināto maksātnespējas administratoru Mārtiņu Bunku, kā arī tas esot pieņemts bez paša Gobzema klātbūtnes. Advokatūras likumā teikts, ka pēc disciplinārlietas izskatīšanas disciplinārlietu komisija pieņem lēmumu par disciplinārsoda uzlikšanu advokātam vai par disciplinārlietas izbeigšanu.

Pats Gobzems apšauba ZAP sniegto informāciju, ka viens no iemesliem viņa izslēgšanai no advokatūras ir pilnvardevēja noslēpumu izpaušana.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti