Panorāma

VARAM sola uzraudzīt notikumu attīstību Rīgas domē

Panorāma

Kavējas LNT kanāla pārveide

Bunkus ģimene no A. Gobzema prasa 110 000 eiro

Bunkus ģimene no Gobzema tiesā prasa 110 000 eiro

Nogalinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimenes locekļi par goda un cieņas aizskaršanu no Saeimas deputāta Alda Gobzema kopumā prasa 110 000 eiro lielas kompensācijas. Runa ir par Gobzema izteikumiem pērn priekšvēlēšanu laikā. Trešdien, 20. novembrī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc būtības izskatīja mazāko no prasībām, kurā no deputāta 10 tūkstošus eiro prasa Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars Bunkus. Spriedums šajā lietā tiks pasludināts pēc mēneša.

“Pirms divām nedēļām tiek nošauta valsts amatpersona, kas ir visiem zināms bandīts,” tā par nogalināto Mārtiņu Bunku pagājušā gada 13.jūnijā LTV raidījumā “Tieša runa” teica tobrīd vēl “KPV LV” deputāta un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Šis ir viens no izteikumiem, par ko Bunkus ģimenes locekļi Gobzemu iesūdzējuši tiesā, prasot no deputāta 100 tūkstošus eiro.

Trešdien, 20. novembrī, notika pirmā tiesas sēde vēl vienā lietā, kurā par goda un cieņas aizskaršanu Gobzemu tiesā atsevišķi iesūdzējis Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars Bunkus, prasot kompensācijā 10 000 eiro.

Lietā atbildētājs ir arī izdevniecība “Dienas Bizness”, kas publicēja Gobzema izteikumus. Gobzems intervijā laikrakstam uzsvēra, ka Mārtiņa Bunkus brālis Kaspars Bunkus ir bijis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersona un ir izmantots dienesta stāvoklis, lai piedāvātu uzņēmējiem sakārtot problēmas ar VID, pretī prasot samaksu.

“Ziņas ir nepatiesas, ziņas ir godu un cieņu aizskarošas, un šīs ziņas tika izplatītās tikai tāpēc, lai, izmantojot Mārtiņa Bunkus nāvi, Aldis Gobzems kļūtu populārāks,” sacīja Bunkus ģimenes pārstāve Anete Bergmane.

Tiesas sēdi tiesnese Iveta Meldere filmēt neatļāva, kaut gan lietas dalībniekiem iebildumu nebija. Gobzems uz tiesu ieradās ar nokavēšanos un stāstīja, ka viņu pārstāvēt vajadzēja advokātam, kurš nezināmu iemeslu dēļ uz sēdi nav ieradies. Tāpēc Gobzems aizstāvēja pats sevi.

Deputāts tiesai stāstīja, ka, runājot par dienesta stāvokļa izmantošanu, viņš patiesībā domājis Mārtiņu, nevis Kasparu Bunku. “Kaspars Bunkus ir iesniedzis prasību un nespēj norādīt, kur viņa vārds un uzvārds ir nosaukts. Viņš runā, ka ir aizskarts viņa gods un cieņa, bet nespēj norādīt, kurā vietā es esmu pateicis tieši par viņu,” sacīja Gobzems.

“Būtībā Aldis Gobzems pateica, ka visas viņa izplatītās ziņas ir bijušas nepatiesas – Kaspars Bunkus nav nekādās shēmās piedalījies. [..] Līdz ar to Aldis Gobzems faktiski noliedza un atsauca pats sevis izplatītās nepatiesās ziņas. Prasību uzturam, un šis jautājums būs tiesai jāvērtē,” sacīja Bergmane.

Spriedumu tiesa paziņos 20. decembrī. Savukārt otrā lietā, kurā Bunkus ģimene no Gobzema prasa 100 000 eiro, vēl turpinās iztiesāšana.

Gobzems stāsta, ka no saviem izteikumiem par Bunku neatsakās: “Latvijā nav domu policijas, un Latvijā nav viedokļu policijas. [..] Par manām domām mani sodīt demokrātiskā un tiesiskā valstī neviens nedrīkst.”

Bunkus ģimenes pārstāve Bergmane gan uzskata, ka Gobzems paudis nevis savas domas vai viedokli, bet ziņas. Atšķirība esot tā, ka Gobzems pārmet Bunkum noziegumu pastrādāšanu, kas atšķirībā no viedokļa ir pārbaudāma informācija. Tikmēr Gobzems saka, ka viņš ziņas izpaust nevar, jo nav ne medijs, ne žurnālists. Gobzems arī uzskata, ka prasības pret viņu iesniegtas politisku motīvu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt