Rīta intervija

Intervija ar Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektori Ritu Rudušu

Rīta intervija

Intervija ar Gunāru Kūtri

Bulduru Dārzkopības vidusskolas jaunā direktore Anta Sparinska

Bulduru Dārzkopības skolas direktore: IZM jāsakārto «mantojumā» atstātās lietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) būtu jāsakārto tās lietas, kas Bulduru Dārzkopības vidusskolai atstātas "mantojumā", un jāsniedz skolai palīdzība, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda skolas jaunā direktore Anta Sparinska.
 

Viņa norādīja, ka laikā, kad slēgti saimnieciski vai mazāk saimnieciski līgumi, Bulduru Dārzkopības vidusskola atradās IZM paspārnē, un tai arī būtu jāuzņemas atbildība par šīm saistībām.

Nākotnē Bulduru Dārzkopības vidusskola cer nonākt Zemkopības ministrijas paspārnē. „[Līdz tam IZM] jāsakārto tās lietas, ko atstāja aiz sevis, lai viss ir kārtībā. Perspektīvā nākotni redzam, ka Bulduri ir ZM paspārnē,” norādīja Sparinska.

Viņa redz iespējas izmantot visas vidusskolas rīcībā esošās zemes mācību vajadzībām. Tiesa, tas nenotiks viena gada, bet četru piecu gadu laikā. Savukārt optimālajam skolēnu skaitam, pēc skolas direktores teiktā, būtu jābūt 500, bet ne mazāk kā 300.

Jau ziņots, ka Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska izvēlēta par Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktori. Vidusskola bez direktora darbojas kopš 2014.gada, vēsta LETA.

Tāpat vēstīts, ka Valsts kontrole (VK) pēc revīzijas skolā secināja, ka IZM, uzraugot Bulduru Dārzkopības vidusskolas darbības un finanšu rezultātus, nav veikusi pietiekamas darbības, lai novērstu finanšu problēmu rašanās cēloņus un regulāri piešķīrusi papildu finansējumu kapitālsabiedrības komercdarbības rezultātā radušos zaudējumu segšanai. 

Kapitālsabiedrības rīcībā ir nodota zeme 1 426 186 kvadrātmetru (m2) platībā un telpas 44 247 m2 platībā, taču revīzijā ir secināts, ka skola nav rīkojusies kā gādīgs un rūpīgs saimnieks, jo īpašumā esošie nekustamie īpašumi nav izmantoti tā, lai tie nodrošinātu lielāko iespējamo atdevi mācību procesa nodrošināšanai. 

Lai nodrošinātu efektīvu un caurskatāmu kapitālsabiedrības pārvaldību un uzraudzību, VK aicināja IZM pieņemt lēmumu par kapitālsabiedrības juridisko statusu, uzlabot kontroli pār iekšējiem procesiem dotāciju izlietojuma, ieņēmumu, krājumu uzskaitē un citi. Jau iepriekš nereti norādīts uz skolas finansiālajām problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti