Bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18. novembrī nenotiks

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, šogad 11. un 18. novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes nenotiks, informēja Aizsardzības ministrijā (AM). Rīgas domē norādīja, ka arī uguņošanu, visticamāk, nāksies atcelt.

Atcelta 11. novembrī plānotā NBS un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 101. gadadienai kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku.

18. novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11. novembra krastmalā Rīgā. 

Rīgas domē informēja, ka vērtēs arī to, vai atsacīties no svētku uguņošanas, kas, visticamāk, būs jādara.

"Piemēram, lai arī tas pats 18. novembra salūts ir ārtelpā, mēs zinām, ka bieži vien salūta dēļ ir diezgan liela drūzmēšanās gan sabiedriskajā transportā, gan ēdināšanas iestādēs. Tā kā mums šobrīd ir jāaiziet cauri, jāizvērtē katrs no šiem pasākumiem un jāsaprot, kādas papildu prasības izvirzīt. Konkrēti kādas? Es šobrīd neesmu gatavs atbildēt," žurnālistiem trešdien teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP/P).

Tāpat atcelti virkne citu AM, NBS un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

"Rūpējoties par visas sabiedrības drošību, mums nācies pieņemt šo grūto lēmumu.

18. novembra militārā parāde, kurā plecu pie pleca soļo Latvijas un sabiedroto karavīri, zemessargi, jaunsargi, ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, ir skaista tradīcija, bez kuras grūti iedomāties Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienas svinības. Tāpat arī militārā parāde 11. novembrī par godu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ir gadiem izlolota tradīcija, un pagājušogad lāpu gājienā devāmies kopā ar tautu, apliecinot vienotību un mūsu tautas gara spēku. Tomēr rūpēs par visas sabiedrības veselības saglabāšanu šogad svētkus svinēsim citādi un apliecināsim mūsu spēku un vienotību, esot kopā mūsu gaišajās domās," norādīja NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti