Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Sāksies deputātu sarakstu kandidātu iesniegšana

Intervija ar Nacionālo Bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu

Bruņoto spēku komandieris: «Summer Shield» aizsāks militāro mācību «maratonu»

Ar Ādažu militārajā bāzē no 17. līdz 30. aprīlim notiekošajām militārajām mācībām "Summer Shield" tiks aizsākts militāro mācību "maratons", to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, "Summer Shield" ir vienas no lielākajām nacionāla mēroga militārajām mācībām, kas ir iekļautas arī NATO mācību sarakstā. Mācības paredzētas kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma spēju uzlabošanai, un vingrinājumā kopumā piedalīsies 12 valstis. 

"Summer Shield" aizsāks militāro mācību "maratonu", jo jau jūnijā Latvijā norisināsies mācības "Saber Strike", kas būs vērienīgākās mācības pēdējo 20 gadu laikā, sacīja NBS komandieris.

Pēc Kalniņa teiktā, Latvija šogad starp Baltijas valstīm ir vadošā valsts šajās mācībās. Mācību nozīmi iezīmē ne tikai izmantoto cilvēkresursu un tehnikas, bet arī iesaistīto vadības struktūru apjoms.

"Saber Strike" tiks atstrādāts viens no būtiskākajiem scenārijiem - sabiedroto spēku sinhronizēta darbība kopā ar Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Kopumā šajās mācībās piedalīsies vairāk nekā 2000 karavīru no deviņām valstīm. Tiks izmantota ne tikai Ādažu militārā bāze, bet arī teritorijas ārpus tās, tāpēc mācību norises laikā tiek lūgta iedzīvotāju sapratne.

Kalniņš atzīst, ka šīs mācības ir viena no atturēšanas politikas sastāvdaļām, un tas ir signāls jebkuriem draudiem, kas varētu tikt vērsti pret Latviju. Tas gan nav atbildes solis pret kādu no Krievijas aktivitātēm, tomēr Latvijai ir jāspēj laicīgi reaģēt, ja notiek eskalācija.

NBS komandieris norāda, ka Krievijas rīkotās militārās mācības "Zapad 2017", kas jau ir uzsāktas un savu kulmināciju sasniegs šī gada rudenī Baltkrievijā, ir paaugstināta riska faktors, kam jāseko līdzi.

Latvijas bruņotie spēki izvērtē visus draudus un scenārijus, arī to, ka Krievija pēc mācībām no Baltkrievijas varētu neizvest daļu savu bruņoto spēku.

Kalniņš uzsver, ka Latvija pastāvīgi uzlabo savas taktiskās un izlūkošanas spējas - Latvija ne tikai iepērk bruņutehniku no Lielbritānijas un Austrijas, bet ir izveidojusi arī īpašas struktūras un vienības, kuru uzdevums ir novērst pastāvošos hibrīdaupdraudējumus -, tāpēc Latvijas sabiedrībai nevajadzētu uztraukties par piesardzības trūkumu šajā situācijā.

Nepieciešamības gadījumā Latvijas bruņotie spēki un sabiedroto spēki ir spējīgi reaģēt nekavējoties, pārliecināts Kalniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti