Bruņoto spēku komandiera amatā stājies Leonīds Kalniņš

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatā stājies ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, kurš šajā amatā nomaina ilggadējo NBS komandieri Raimondu Graubi.

Leonīda Kalniņa CV

Dzimis 1957. gada 13.februārī Tomskas apgabalā, toreizējā PSRS.

 

Izglītība:

 

  • 1964. - 1975. gadā Dobeles R. Eihes 1. vidusskola;
  • 1975. - 1979. gadā Viļņas augstākā pretgaisa aizsardzības karaskola, automātiskās vadības sistēmas inženieris;
  • 1987. - 1990. gadā Harkovas kara inženieru akadēmija. Operatīvi taktiskās AVS vadība;
  • 2005. gadā Mācību vadības pavēlniecības (MVP) Izglītības pielīdzināšanas komisija atzīst, ka militārā izglītība atbilst vecākā štāba virsnieka izglītības līmenim. 

Vēlāk vadības un ģenerālštāba virsnieka kurss ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā, Augstākā komandējošā sastāva kurss Baltijas aizsardzības koledžā.

 

Militārā darba pieredze:

  • 1997. gadā sāka darbu Zemessardzes 51.bataljonā – sākotnēji ir tā sakaru grupas dežurants, vēlāk Apgādes nodaļas priekšnieks;
  • 2003.gada sākumā kļūst par Izlūku mācību centra komandieri;
  • No 2003. līdz 2005.gadam dienējis Mācību vadības pavēlniecībā;
  • No 2005. līdz 2009.gadam - Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā;
  • No 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

Avots: Nacionālo bruņoto spēku mājaslapa

 

Līdzšinējais komandieris Raimonds Graube, klāt esot Valsts prezidentam, svinīgā ceremonijā nodeva bruņoto spēku karogu Leonīdam Kalniņam.

Uzņemoties NBS komandiera amatu, Kalniņš zvērēja pildīt uzticētos pienākumus ar godu, turēt augstu armijas spējas, nodrošināt armijas nesalaužamu garu, kā arī karavīru un zemessargu profesionalitāti, lai Latvijas karogs cēli plīvotu Latvijā un ārpus tās.

Leonīds Kalniņš armijā dien 20 gadus, un Saeima viņu komandiera amatā ir apstiprinājusi  uz četriem gadiem.

Jaunais komandieris pateicās Raimondam Graubem par ieguldījumu armijas stiprināšanā un pasniedza bruņoto spēku standartu.

Ziņots, ka nepieciešamība pēc jauna NBS komandiera radās pēc tam, kad Raimonds Garube pērnā gada oktobra beigās lūdza viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. 

Pēc aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (Zaļo un zemnieku savienība) ieteikuma Valsts prezidents Raimonds Vējonis šim amatam virzīja NBS Apvienotā štāba priekšnieku Leonīdu Kalniņu. Un decembra vidū Saeima Kalniņu apstiprināja NBS komandiera amatā.

Neilgi pirms tam Valsts prezidents Kalniņam piešķīra augstāku dienesta pakāpi. Kalniņam pasniegta ģenerālmajora pakāpes zīmotne.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt