Bruņoto spēku 4. maija pasākumi šogad norit Jelgavā

Šogad Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienā Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Zemgalē, Jelgavā – pilsētā, kura šogad svin 750 gadu jubileju.

2012.gadā Nacionālie bruņotie spēki aizsāka jaunu tradīciju - katru gadu kādā no Latvijas novadiem valsts Neatkarības atjaunošanas dienā iepazīstināt iedzīvotājus ar bruņotajiem spēkiem, organizējot īpašu Nacionālo bruņoto spēku dienu. Pērn šāda diena notika Vidzemē, Valmierā, bet iepriekš – Kurzemē, Kuldīgā, un Latgalē, Rēzeknē.

Katru gadu šī diena notiek citā novadā, tādējādi nākamgad tā noritēs kādā no Latgales pilsētām. To pilsētu, kurā bruņoto spēku diena notiks 2016.gadā, latgalieši varēs uzzināt militārās parādes laikā, kuru tiešraidē translēs Latvijas reģionu televīzija „Re:TV”. Tiešraidi varēs vērot arī televīzijas interneta vietnē www.retv.lv, kā arī ziņu portālā „Delfi”.

Bruņoto spēku dienas pasākumi kopš 2013.gada norit ar devīzi "4.maijs - Brīvības svētki".

4.maija – Brīvības svētku - Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi Jelgavā sāksies plkst.8.30 ar dievkalpojumu Sv. Annas baznīcā.

Savukārt plkst.10.30 pilsētas centrā – Lielajā ielā - sāksies Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Jelgavas pašvaldības policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde. Tās ģenerālmēģinājums sāksies jau plkst.7 no rīta.

Parādi, kurā piedalīsies teju 500 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un jaunsargu, komandēs 1.Zemessardzes novada komandieris pulkvedis Jānis Gailis, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Andris Bērziņš, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parādes priekšgalā tiks nests Latvijas armijas karogs, kuru nesīs Zemessardzes 52.kājnieku bataljona karoga vads. Tālāk ierindā soļos 1.Zemessardzes novada – 44., 46., 51. un 52.kājnieku un 45.nodrošinājuma bataljona -, 1.kājnieku bataljona, Ādažos izvietoto ASV spēku - 3.kājnieku divīzijas „Raider” 1.bruņotās brigādes kaujas grupas 7.kājnieku pulka „Cottonbalers” 2.bataljona -, Gaisa spēku aviācijas bāzes, Jūras spēku flotiles, Štāba bataljona, Mācību vadības pavēlniecības un Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes, Valsts policijas koledžas, Jelgavas pašvaldības policijas un Jaunsardzes vienības.

Parādē piedalīsies arī Zviedrijas Bruņoto spēku karoga grupa. Zviedrija ir vadošā Eiropas Savienības Kaujas grupas valsts. Šajā kaujas grupā pašreiz dežūru veic vairāk nekā 160 Latvijas karavīru, tostarp parādē soļojošā 1.kājnieku bataljona 1.kājnieku rota.

Parādē piedalīsies arī vairāk nekā 50 Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes un Valsts policijas tehnikas vienības. To ievadīs helikoptera pārlidojums virs parādes norises vietas.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies bruņoto spēku orķestris.

No plkst.12 līdz plkst.15 jelgavniekiem un pilsētas viesiem Svētku laukumā būs iespējams vērot tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī dažādus paraugdemonstrējumus.

Plkst.12 paraugdemonstrējumu „Kontrolpunkta iznīcināšana” demonstrēs Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri, bet plkst.12.30 sāksies Zemessardzes 51.kājnieku bataljona paraugdemonstrējums „Pretslēpņa taktika”.

Savukārt plkst.13 sāksies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas patruļdienesta rotas amatpersonu  tuvcīņas paraugdemonstrējumi, bet plkst.13.10 savas iemaņas rādīs Valsts policijas kinologi un viņu četrkājainie dienesta biedri. Plkst.13.30 viņus nomainīs kinologi no Valsts robežsardzes.

Speciālo uzdevumu vienība noslēgs šo pasākumu, plkst.14 demonstrējot lēcienus ar izpletni, bet plkst. 14.30 – ēkas ieņemšanu un atbrīvošanu.

Tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādē interesenti varēs apskatīt apvidus transportierus un bruņumašīnas, pretgaisa aizsardzības lielgabalus un radarus, ūdenslīdēju ekipējumu, robežsardzes un policijas aprīkojumu, tostarp ūdensmetēju, kā arī iepazīt karavīru un zemessargu ieročus un cita veida militāro aprīkojumu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa policijas darbinieki skolēniem sagatavojuši spēles par drošības jautājumiem. Iedzīvotājus sagaidīs Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, ar kuriem varēs arī nofotografēties.

Nacionālās aizsardzības akadēmijas pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar studiju iespējām akadēmijā, kā arī aicinās pretendentus uz Atvērto durvju dienu, kas notiks 8.maijā akadēmijas izvietojumā Rīgā. Savukārt Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs pastāstīs jauniešiem, kā kļūt par jaunsargiem, bet Valsts policija un Valsts robežsardze piedāvās izvēlēties policista un robežsarga profesiju.

Nacionālo bruņoto spēku dienu Jelgavā organizē Nacionālie bruņotie spēki un Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Jelgavas pilsētas pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti