Dienas ziņas

Rīgas ielās izbrauc vecie autobusi

Dienas ziņas

Bauskas sporta halles būvniecība kavējas

NBS: mācības «Namejs 2018» bija veiksmīgas

Bruņotie spēki: Mācības «Namejs 2018» bija veiksmīgas

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) militārās mācības “Namejs 2018” atzīst par veiksmīgām – tāds ir pirmais un galvenais secinājums pēc mācību noslēguma. Amatpersonas gan atzīst, ka ir vēl kas uzlabojams, piemēram, komunikācija, materiāltehniskais nodrošinājums un infrastruktūra. Joprojām aktuāls ir arī jautājums, kā nodrošināt pietiekamu rezerves karavīru daudzumu.

Vērienīgās mācības, kas testēja Nacionālo bruņoto spēku gatavību dažādām situācijām, beidzās pirms divām dienām. Nu NBS par tām izteikuši pirmās atziņas.

“Pats galvenais secinājums ir tas, ka visas vienības astoņus apakšmērķus ir izpildījušas pilnā apmērā. Un lielākā mērā esmu gandarīts par uzdevumu izpildi, par karavīru, zemessargu, jūrnieku attieksmi pret šī vingrinājuma uzstādītajiem apmācību mērķiem,” sacīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

Mācību laikā NBS sadarbojās ar Valsts policiju un Valsts robežsardzi – tika izspēlēti uzbrukumi valsts robežsardzes posteņiem, objektiem un nelikumīga robežšķērsošana. Viņi atzinīgi novērtē abas sadarbības, taču arī norāda, ka būtu uzlabojama komunikācija un tehniskie līdzekļi.

“Mums nav atklāti trūkumi, kas saistīti ar valsts aizsardzības operatīvā plāna izpildi, mums nav atklāti trūkumi, kas drastiski mainītu mūsu bruņoto spēku un valsts aizsardzības sistēmu kā tādu. Bet mēs gribētu ātrāk nodrošināt tās lietas, kas ir atbalstošas, lai varētu aizsardzības sistēma funkcionēt,” norādīja Kalniņš.

Tika vērtēta arī tautsaimniecības spēja nodrošināt mobilizācijas rezerves. Šajā mācību daļā iesaistījās 19 pašvaldības, valsts un privātās kompānijas. Sadarbība bijusi laba.

Viena no mācību sastāvdaļām bija arī rezerves karavīru apmācība. To gan NBS vērtē kā ne pārāk veiksmīgu nelielā rezervistu skaita dēļ. “Viņu dalība nav apmierinoša, bet tas mācību gaitu neietekmē. Tā ir tā sfēra, kura ir nemitīgi jāuzlabo, jāmeklē jauni veidi, kā nodrošināt rezervi. (..)

Meklēt jaunus ceļus, kā tomēr motivēt Latvijas pilsoņus būt aktīvākiem un atbildīgākiem,” uzsvēra NBS komandieris.

Mācību laikā bija konstatēti vairāki bojājumi cilvēku īpašumiem, piemēram, izbraukāti ceļi vai nesaskaņota iebraukšana laukos. Daļu bojājumu bruņotie spēki jau ir novērsuši un solās likvidēt arī pārējos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti