Bruņotie spēki aicina rezervistus pieteikties militārās apmācības kursam

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) arī šogad turpinās pērn sākto rezervistu - Latvijas pilsoņu bez militārās sagatavotības - militāro apmācību un to sekmīgi apguvušos rezervistus ieskaitīs bruņoto spēku rezervē, pastāstīja NBS Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes priekšnieks Gunārs Upītis.

Rezervistu militārās apmācības kurss notiks no 20. jūlija līdz 26. augustam, un pieteikšanās atvērta līdz pat 20. jūnijam. Šogad tiek plānota līdz 60 rezervistu apmācība.   

“Pieteikties apmācības kursam var Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī, tas ir B1, un kuru veselības stāvoklis atbilst militārajam dienestam noteiktajām prasībām,” stāstīja Gunārs Upītis.

Gunārs Upītis: Par rezervistu apmācību Rūdolfs Krieviņš

  “Pārsvarā visi izvēlās pieteikšanos elektroniski. NBS mājaslapā ir sadaļa ''Rezervistu militārā apmācība'', un šeit var arī aizpildīt pieteikuma anketu. Un tālāk jau rezerves karavīru uzskaites sektors sazināsies ar šiem pilsoņiem, lai informētu, kad būs nepieciešams iziet medicīnisko komisiju un par pārējām lietām,” norādīja Upītis.

  “Mācībās tiek ietvertas mazāk teorētiskās vai sagatavošanas nodarbības, bet vairāk tās ir vērstas tieši uz praktiskajām darbībām. Tās ir gan ieroču apmācība, šaušanas apmācība, militārie sakari, militārā medicīna, lauka kaujas iemaņas,” stāstīja Upītis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti