Dienas ziņas

Kuldīgā izveido šautuvi valsts aizsardzības mācības apgūšanai

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Ēku Rīgā, Ventspils ielā 25 iekonservē; liktenis neskaidrs

Brūkošo ēku Rīgā, Ventspils ielā, iekonservē; liktenis neskaidrs

Bez īpašiem sarežģījumiem visi Rīgas Ventspils ielas 25. nama iedzīvotāji Āgenskalnā ir atstājuši avārijas stāvoklī esošo ēku. Atbildīgie dienesti ēku iekonservēja un noslēdza jebkādu piekļuvi tai. Iedzīvotājiem uzdots līdz 30. jūnijam novērst ēkas bīstamību, taču nav skaidrs, kā to paveikt, jo dzīvokļu īpašnieki līdz šim nekad nav spējuši vienoties.

Ēkas logiem priekšā tagad ir skaidu plāksnes, un lielākā daļa iedzīvotāju dzīvokļus atstājusi jau brīvdienās.  Divi no piecpadsmit dzīvokļiem ilgstoši bija tukši. Lielākā daļa dzīvokļu bija privātīpašumā, trīs pieder pašvaldībai. Namu apsaimnieko "Rīgas namu pārvaldnieks". Mājā bija malkas apkure un aukstais ūdens.

Īrnieks Georgijs palicis viens no pēdējiem. Viņš izvācas angļu mierā, bez stresa. Mājas stāvokli zina, bet tas viņu neuztrauc, jo dzīvoklis viņam nepieder, viņš to īrēja.

"Māja ir avārijas stāvoklī, visu ver ciet. Visu atslēdza. Visus izliek. Māja jūk, protams, bet vēl turas," noteica Georgijs.

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāve Una Grenevica pastāstīja, ka uzņēmuma darbinieki individuāli apmeklēja katru dzīvokli. Mājas iedzīvotāji ir atraduši citas mītnes, un notiek ēkas konservācijas darbi.

Šī māja ir klasisks piemērs tam, kas notiek, ja īpašnieki nespēj vienoties vai viņus neuztrauc ēkas tehniskais stāvoklis. Jautājums par avārijas stāvokli ir akūts jau ilgi, bet rīcība nav sekojusi.

Konstatējot avārijas stāvokli un bīstamību, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji iedzīvotājiem lika ēku brīvprātīgi pamest līdz 28. februārim, savukārt ēkas bīstamība jānovērš līdz 30. jūnijam.

Kā tas izdosies, gan nav skaidrs, jo līdz šim īpašniekus nav izdevies sapulcēt.

"Kopības lēmumu mēs nesaņēmām. No piecpadsmit dzīvokļiem ieradās uz kopsapulci pieci. Netika pieņemti nekādi lēmumi, lai ēku saglabātu," skaidroja Grenevica.

Īpašnieki var lemt par ēkas nojaukšanu, iekonservēšanu vai atjaunošanu. Jebkurš lēmums nozīmē papildu izmaksas. Viens no dzīvokļiem šajā mājā, kurā nu dzīvot aizliegts, šobrīd par 15 000 eiro tiek tirgots arī populārā sludinājumu lapā.  

KONTEKSTS:

Īpaša uzmanība ēku stāvoklim pievērsta pēc tam, kad 18. februāra vakarā Rīgā glābēji saņēma izsaukumu uz ēku Krišjāņa Valdemārā ielā, jo tajā izveidojušās plaisas. Konstatēts, ka ēkā ir izveidojušās redzamas plaisas, un iedzīvotāji evakuēti.  Apsaimniekotājs norādīja, ka ēkas uzlabojumus iepriekš neatbalstīja vairākums iemītnieku.

Bet dažas dienas vēlāk publiski kļuva zināms par vēl kāda Rīgas nama nedienām Ventspils ielā 25 – ēkas bīstamā stāvokļa dēļ pašvaldības atbildīgie dienesti aicinājuši iemītniekus brīvprātīgi pamest dzīvojamās telpas un līdz ēkas savešanai kārtībā izmantot pašvaldības piedāvāto palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti