Panorāma

Bruknā noliedz bērnu tiesību pārkāpumus

Panorāma

Lietuva sankciju sarakstā iekļauj 118 Baltkrievijas amatpersonas

Bruknas muižas pārbaudē iesaistīsies prokuratūra

Bruknas muižas pārbaudē iesaistīsies prokuratūra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policijas pārbaudei par iespējamiem pārkāpumiem biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas saimnieko Bruknas muižā, īpašu uzmanību pievērsīs prokuratūra. Otrdien, 25. augustā, labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") tikšanās laikā ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu lūdza pievērst šim gadījumam uzmanību un vērtēt no likuma, nevis emocionālās puses. 

"Aicināju tiešām pasekot līdzi un pievērst uzmanību, lai viss tiktu izvērtēts tā, kā tas ir noteikts likumā, neskatot varbūt to no emociju vai kādas savādākas puses, bet tieši no likuma puses, lai mēs aizsargātu bērnus," sacīja ministre.

Petraviča norādīja, ka būtu jāvērtē arī vecāku atbildība un jāsaprot, kāpēc bērni vispār atrodas Bruknas muižā un kāpēc nav reģistrēts pakalpojums, ko tā piedāvā. Šobrīd Valsts policija veic resorisko pārbaudi.

Stukāns: Par prokurora norīkošanu
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Ģenerālprokurors pēc tikšanās ar ministri paziņoja, ka norīkos prokuroru, kas iesaistīsies Valsts policijas sāktajā pārbaudē.

"Kā es esmu dzirdējis no preses – policija veic šo pārbaudi. Es pēc šodienas tikšanās, ņemot vērā ministres aicinājumu, lūgšu prokuroru uzreiz iesaistīties un izvērtēt fiksēto informāciju jau pārbaudes stadijā, lai mums tiešām būtu izsvērts, kvalitatīvs lēmums par to, vai ir nepieciešams uzsākt kriminālprocesu, un, ja ir nepieciešams, lai kriminālprocesa virzība būtu skaidra gan prokuratūrai, gan izmeklējošajai iestādei," teica Stukāns.

Ģenerālprokurors ar ministri pārrunājuši arī citus sadarbības jautājumus bērnu tiesību jomā, piemēram, par cietušu bērnu nopratināšanu viņiem drošā vidē. Amatpersonas runāja, cik svarīgi turpināt projektu „Bērnu māja”, kas darbojies centrā "Dardedze". Tā ir vardarbībā cietušo bērnu saudzīgāka nopratināšana, ļaujot izvairīties no atkārtotas traumēšanas.

KONTEKSTS:

Veicot pārbaudi biedrībā "Kalna svētību kopiena", kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pārbaude veikta, reaģējot uz privātpersonas sniegtu informāciju par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem, tostarp fizisko un emocionālo vardarbību. Sākotnējā pārbaude Bruknas muižā notika 5. augustā, un tobrīd tur, pēc VBTAI pārstāvju teiktā, bijuši 10 bērni. 20. augustā veikta atkārtota pārbaude, un tās laikā kopienas vadītājs neesot varējis precīzi nosaukt kopienā esošo bērnu skaitu, kā arī izvairījies sniegt informāciju par bērnu likumiskajiem pārstāvjiem un uzrādīt dokumentus, kas pamatotu, kādēļ bērni nodoti viņa aprūpē.

Informācija par pārbaudē konstatēto atbilstoši kompetencei nodota tālākai izvērtēšanai Valsts policijai, PVD un Valsts darba inspekcijai (VDI).

Bruknas muiža ir plaši pazīstama kā vieta, kur kopš 2001. gada darbojas sabiedriska organizācija “Kalna svētību kopiena” – vieta, kur tiek atveseļoti dažādās atkarībās nonākuši cilvēki. Rehabilitācijai pamatā ir lūgšanas un darba terapija, un, pateicoties tai, jau daudzu gadu garumā rit muižas ansambļa atjaunošana, sakopšana un labiekārtošana. Kopienas dibinātājs un "Kalna svētību kopienas" garīgais vadītājs ir priesteris Andrejs Mediņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti