Broņislava Elksniņa: pacients jāārstē tā, kā ārsts pats gribētu, lai viņu ārstē

Ārstam pacients jāārstē tā, kā pats gribētu, lai viņu ārstē, ar šādu moto nu jau vairāk nekā 20 gadus savus pacientus sagaida, ārstē un sniedz padomus Daugavpils ģimenes ārste Broņislava Elksniņa. Viņa šogad nominācijā “Gada ģimenes ārsts” saņēmusi gada balvu medicīnā. Uzvaru noteica iedzīvotāju balsojums. Kopumā tika balsots par 725 ģimenes ārstiem. Broņislava Elksniņa saka, ka patiesībā, šo nomināciju ir pelnījis ik viens ģimenes ārsts Latvijā, kurš godprātīgi izturas pret savu profesiju un saviem pacientiem, ir iejūtīgs un saprotošs.

Broņislava Elksniņa: pacients jāārstē tā, kā ārsts pats gribētu, lai viņu ārstē.Silvija Smagare

  Jau vairāk nekā 20 gadus, kopš Latvijā veidojās ģimenes ārstu prakses, daktere Broņislava Elksniņa Daugavpilī darbojas kā ģimenes ārste, izveidojot plašu pacientu loku. “Man parūpē ir ap 2000 tūkstošiem pacientu. Visi mūsu pacienti ir tik pat kā ģimenes locekļi, jo mēs jau zinām ne tikai viņu slimības, bet daudz ko vairāk.”

  Lolita ir viena no pacientēm, kuru sastopu pieņemšanā pie ģimenes ārstes Broņislavas Elksniņas. Par to ka viņas ārste tikko kā saņēmusi prestižo Latvijas labākā ģimenes ārsta titulu paciente nezina, taču ne mirkli nešaubās, ka daktere to ir pelnījusi. “Jau 30 gadus esmu pierakstīta pie viņas. Svarīgi ir uzticēties un zināt, ka palīdzēs. Viņa ir ļoti jauka, iejūtīga, es esmu ļoti apmierināta. Uzklausa un ļoti cenšas.”

  Arī pati ārste Broņislava Elksniņa ir samulsusi par pacientu atsaucību, jo labākā ģimenes ārsta titulu noteica tieši iedzīvotāju balsojums. Pati viņa tam nav sekojusi un uzskata, ka šādu nomināciju būtu pelnījuši daudzi mediķi “Jebkuram ārstam jābūt iejūtīgam pret pacientu, jābūt tādam, kas saprot un pēc sirdsapziņas dara visu sava pacienta labā. Es domāju, kas tas ir arī komandas darbs, un šī balva ir ieguvums mums visām.”

  Ārsta palīgs Līga ir “pirmā roka” ģimenes ārstei, arī viņa Broņislavā Elksiņā saskata tās īpašības, kas tik ļoti nepieciešamas pacientiem. “Jābūt attieksmei pret pacientu, to jāuzklausa, jā atrod piemērotāko risinājumu, kas atbilstošs noteiktai situācijai. Šai dakterei ir īpaša individuāla pieeja pret pacientiem.”

  Būtībā ārstam pacients jāārstē tā, kā pats gribētu, lai viņu ārstē, tāda ir dakteres Broņislavas Elksniņas pārliecība. Tajā pašā laikā, viņu vada sāpe par medicīnu un tās pieejamību valstī. “Pieejamība ir daudz grūtāka nekā bija kādreiz. Ļoti milzīgas rindas uz izmeklējumiem, pacientiem jāiet uz izmeklējumiem par naudu. Tā ir visas valsts problēma, ka naudas ir tik cik ir, bet pacientu, slimību ir vairāk. Valstī jādara viss, lai mazinātu rindas uz izmeklējumiem. Ir labi, ka valsts šobrīd deva iespēju steidzamības kārtā izmeklēt onkoloģiskos slimniekus, tas ir ļoti labi, bet ar hroniskajiem slimniekiem ir kā ir.”

  Pati Broņislava Elksniņa nāk no laukiem Preiļu novadā, tāpēc protams joprojām sirds sāp arī par situāciju laukos, ar ģimenes ārstu pieejamību un jauno dakteru trūkumu.

  “Jauno cilvēku laukos ir maz, ļoti maz, jaunie mediķi negrib iet uz laukiem un tieši uz Latgali. Bet tieši laukos vajadzētu vairāk ģimenes ārstu, jo viņi tur vēl vairāk nepieciešami, laukos cilvēkiem nav kur griezties, jo ģimenes ārsts viņiem ir gan ķirurgs, gan acu ārsts, gan neirologs. Mums pilsētā strādāt ir vieglāk, jo varam pacientus nosūtīt pie speciālistiem ,bet laukos ir grūtāk, un cilvēkiem ģimenes ārsts ir vairāk nepieciešamai kā mēs te pilsētā.

  Pacientiem es vēlētu vairāk veselības, lai mazāk slimotu un nodarbotos ar veselīgu dzīves veidu. Bet mediķiem lai vairāk būtu valsts atbalsts un finansējums, lai mazākas būtu pacientu rindas. Lai būtu izturība strādāt mūsdienās, lai visi dakteri, kas beidz, nebrauktu prom, bet paliktu Latvijā,” novēl titula “Gada ģimenes ārsts” ieguvēja daktere Broņislava Elksiņa no Daugavpils.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti