Brokas iecelšana LGS valdē klusi atlikta uz nākamo nedēļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc tam, kad jūlija beigās publiskajā telpā nonāca informācija, ka demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka (Nacionālā apvienība) atkal varētu tikt iecelta Satiksmes ministrijas (SM) kapitālsabiedrības «Latvijas Gaisa satiksme» (LGS) vakantajā piektā valdes locekļa amatā, piektdien ieplānotā LGS akcionāru sapulce notikusi neklātienē. Gan ministrija, gan LGS vairākkārt taisnojas, ka jautājums par Brokas atgriešanos kapitālsabiedrības valdē nemaz neesot bijis darba kārtībā

Vēl pirms pulksten 11 Satiksmes ministrijas preses pārstāvis Aivis Freidenfelds Latvijas Radio apgalvoja, ka Krievijas sankciju dēļ ministrijā mainīta darba kārtība un piektdien plānotā LGS akcionāru sanāksme nenotiks. Vienlaicīgi LGS vadība gan izteicās pretēji, proti, ka sapulce būs, un tajā paredzēts izskatīt divus jautājumus – par LGS peļņas sadali, kā arī par pirmā pusgada darba plānu izpildi. Gan ministrijā, gan LGS uzreiz arī taisnojās, ka papildu jautājumi darba kārtībā netiks iekļauti un patlaban netiekot domāts par Brokas iecelšanu LGS valdē.

Tikmēr pati Broka atzina, ka satiksmes ministrs Anrijs Matīss («Vienotība») vairākkārt viņu uzrunājis atsākt darbu LGS valdē. «Viena no varbūtībām ir atgriezties LGS. Es tur esmu strādājusi, mana profesionālā kvalifikācija atbilst. Tā ir joma, kurā esmu starptautiski dažādās darba grupās darbojusies, esmu pierādījusi pasaules līmenī, ko es varu, kāda ir mana izpratne. Tas būtu loģiski, ka es varētu atgriezties aviācijā. (..) Kad to izlemšu? Iespējams, pa šīm brīvdienām, iespējams, nākamnedēļ,» nenoteikti atbildēja Broka.

Savukārt Matīss ziņu aģentūrai BNS jau pēcpusdienā, kad LGS akcionāru sapulcei teorētiski bija jābūt noslēgtai, sacījis – LGS akcionāri piektdien sapulcē varētu lemt par bijušās tieslietu ministres Brokas apstiprināšanu uzņēmuma valdes locekļa amatā. Viņš uzsvēris, ka vakantā vieta kompānijas valdē netika specifiski turēta Brokai. «Šajā gadījumā tā ir sagadīšanās,» sacīja ministrs.

Sarunā ar Latvijas Radio Broka gan netieši atzina, ka no LGS gada sākumā devusies prom ar nosacījumu, ka pēc deviņiem mēnešiem līdz ar šīs Saeimas darba beigām atkal tajā atgriezīsies. Kaut arī uzsvēra, ka valdes locekļu iecelšana ir akcionāra atbildība, arī uzņēmuma LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš par Brokas «deviņu mēnešu prombūtni» jau pēcpusdienā izteicās: «Ziniet, ka dabā vienmēr citādi notiek, – kādam deviņi mēneši vajadzīgi, kādam – septiņi. Bet mēs darīsim to, ko lems akcionārs.»

Šodien notikusī LGS akcionāru sapulce, pēc Tauriņa teiktā, bijusi formāla. Pilnsapulcē nolemts apstiprināt valdības jau noteikto, ka LGS 283 tūkstošu eiro pērnā gada peļņa jāatstāj LGS rīcībā.

Sanāksme notika formāli, elektroniski apmainoties ar dokumentiem,» pastāstīja LGS valdes priekšsēdētājs.

Pirms darbdienas beigām arī SM preses pārstāvis Freidenfelds atzina, ka sanāksme tomēr notikusi. To vadījusi valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa. Par Broku pagaidām vēl lemts neesot.

Savukārt jau pirmdien Satiksmes ministrija lemšot par nākamo LGS akcionāru sapulci.

Jāpiebilst, ka pērn Broka šajā uzņēmumā nopelnīja gandrīz 45 tūkstošus eiro jeb 3750 eiro mēnesī. LGS viņa pameta pirms septiņiem mēnešiem, kļūstot par ministri. Taču kopš tā laika piektā valdes locekļa vieta bijusi vakanta, un Broka pieļauj, ka varētu tajā atgriezties.

Portāls pietiek.com jau 24. jūlijā, kad Broka par demisiju vēl tikai prātoja, atsaucoties uz kādu viņas partijas biedru, ziņoja – tieslietu ministre demisijas gadījumā varētu atgriezties savā iepriekšējā amatā LGS. Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, jautājums, vai Brokai nelikt šķēršļus, ja viņa vēlēsies atgriezties LGS, apspriests arī «Vienotības» spicē, kas politiski kontrolē SM un neformāli arī ministrijas kadru politiku kapitālsabiedrībās.

Kā aģentūrai BNS minēja Matīss piektdien, lemjot par Brokas apstiprināšanu LGS amatā, tam, ka viņai Satversmes aizsardzības birojs nepiešķīra pielaidi augstākā līmeņa valsts noslēpumam, esot tieslietu ministres amatā, nevajadzētu būt nozīmīgam faktoram. Pēc ministra sacītā, tikai nelielu LGS darba daļu aizņem jautājumi, kuriem nepieciešama pielaide augstākā līmeņa valsts noslēpumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti