Broka: Es nepiesedzu maksātnespējas administratoru mafiju

Runājot par iespējamiem iemesliem pielaides valsts noslēpuma atteikšanai, tieslietu ministre Baiba Broka (Nacionālā apvienība) norādīja, ka nepiesedz maksātnespējas administratoru mafiju.

„Es nepiesedzu šo [maksātnespējas administratoru] mafiju, es ļoti aktīvi strādāju, lai rosinātu dažādus likuma grozījumus.. Nevajag pārmest lietas, kam nav seguma,” Latvijas Televīzijas raidījumā „Viens pret vienu” uzsvēra Broka.

Viņa atzina, ka medijos ir lasījusi informāciju par administratoru shēmām, bet ministre uzsvēra, ka „problēma ir novērsta un šāda shēmošana nav vairs iespējama”.

Tieslietu ministre arī pauda pārliecību, ka sabiedrībā plaši apspriestos Maksātnespējas likuma grozījumus ir iespējams pieņemt vēl šī Saeimas sasaukuma laikā, ja vien atbildīgā Saeimas komisija pareizi saplāno darbu. Maksātnespējas likuma grozījumi atrodas Saeimā un ir izdalīti atsevišķā likumprojektā, kuru komisijās deputāti skata no pirmā lasījuma.

Broka arī uzskata, ka maksātnespējas administratoriem jābūt valsts amatpersonām, līdzīgi kā zvērinātiem tiesu izpildītājiem, taču to nevar apvienot ar advokāta darbu.

Runājot par publiski izskanējušajiem iemesliem pielaides atteikšanai, Broka norādīja, ka neko tādu savā darbībā nesaskata, lai viņu varētu paziņot par nelojālu valstij.

„Es godīgi nezinu [par ko atteikta pielaide],” apliecināja Broka. „Es pat nevaru iedomāties, kas ir par pamatu šim lēmumam.”

Tāpat viņa atkārtoja savas aizdomas par politisko pasūtījumu, jo vēl pirms SAB lēmuma vairāki „Vienotības” līderi paziņojuši, ka Broka pielaidi nesaņems. Broka arī apliecināja, ka Saeimas vēlēšanās nekandidēs, „lai neradītu šaubu ēnu” pār viņas partiju.

Jau vēstīts, ka SAB teju pēc pusgadu ilgas pārbaudes nav piešķīris tieslietu ministrei Brokai augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumu saturošiem dokumentiem.

Tieslietu ministre SAB lēmumu uzskata par politiski angažētu un to pārsūdzēs ģenerālprokuroram. Ministres amatu viņa atstāt negrasās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti