Brocēnu domes darbiniekiem izsniegti dāsni «aizdevumi»

Brocēnu novada domē sākusies cīņa par vadītāja krēslu. Latvijas Zemnieku savienības deputāts Zigmunds Fīrers apsūdz novada priekšsēdētāju Solvitu Dūklavu no Latvijas Zaļās partijas par lielu avansu došanu darbiniekiem. Tikmēr Dūklava noliedz pārmetumus. Domē šobrīd strādā revidenti, kas pārbauda grāmatvedību.

Zigmunds Fīrers apsver iespēju vākt deputātu parakstus, lai ierosinātu valdes priekšsēdētājas Solvitas Dūklavas atstādināšanu. Tam par iemeslu viņš min savādus „aizdevumus”, ko dome darbiniekiem izmaksā kā avansus.

„Tā ideja ir ļoti vienkārša. Ja jūs esat darbinieks, jums ir alga, piemēram, 800 eiro, 700 eiro, vienalga. Jūs rakstāt tādu zīmi. Pieprasījums: lūdzu izsniegt 600 eiro algu. Viņai tiek izmaksāts, pārskaitīts, un mēneša beigās viņa saņem visus savus 800 eiro tāpat, nevis atņem šo avansu. Un tādā veidā ir cilvēks, kuram ir uzkrājušies 12 500 eiro,” klāsta Fīrers.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka šis cilvēks ir Brocēnu vidusskolas skolotāja un Brocēnu domes deputāte Maija Golubeva. Skolotāja piekrita intervijai Latvijas Radio, tomēr vēlāk uz telefona zvaniem neatbildēja. Ierodoties Brocēnu vidusskolā, sekretāre paziņoja, ka Golubeva tomēr nevēlas runāt. Aizdomas par problēmām grāmatvedībā bijušas arī novada domes priekšsēdētājai Dūklavai. Tādēļ šobrīd domē strādā revidenti. Uz revīzijas laiku ir atstādināti divi grāmatveži. Tomēr Dūklava kategoriski noliedz, ka dome būtu izsniegusi aizdevumus. „Pirmkārt, tas nav aizdevums, otrkārt, tas ir avanss, un par summu es šobrīd neko neteikšu, jo mums notiek revīzija, par ko pateiks man tad, kad būs visi revīzijas atzinumi. Es nevienu cilvēku te nesaukšu vārdā un arī neko neteikšu, jo man nav tādas tiesības te kādu apvainot,” noteica Dūklava.

Tikmēr Fīrers par tā sauktajiem aizdevumiem vaino tieši Dūklavu. Viņš stāsta, šādiem avansiem esot iesaldēti aptuveni 20 000 eiro, turklāt tā, iespējams, esot tikai „aisberga redzamā daļa”. Lielie avansi tiekot doti vairākiem darbiniekiem, ieskaitot pašu priekšsēdētāju. „Tas ir darīts nevis ar vienu darbinieku, bet tā ir tāda pieņemama prakse, ieskaitot pašu Solvitu, kas ir ņēmusi arī 1500 eiro tad, kad vajadzēja braukt kaut kur. Vizēt neviens nevizē, jo kas priekšniekam vizēs. Nu tādā veidā. Bet šī darbība ir pilnībā nelikumīga, jo budžetā nav paredzēti tādi līdzekļi papildu algu izmaksām. Tātad tiek pārkāpta finanšu disciplīna, budžeta finanšu disciplīna,” apgalvo Fīrers.

Šāda prakse esot novedusi pie visatļautības grāmatvedībā, uzsver Fīrers. Dūklavu apvainojumi sadusmo. „Ja jums ir pasūtījums un jums vajag kaut ko uztaisīt tā, kā jūs to vēlaties, tad jūs to varat darīt, tikai vēlreiz uzsveru, es nekādus komentārus nesniegšu, jo es neesmu ne jurists, ne revidents, kurš jums pateiks galējo rezultātu,” viņa atcirta Latvijas Radio.

Iepriekšējais Brocēnu mērs Arvīds Mēters atzīst, arī viņa laikā vienam darbiniekam pēc nelaimes esot izmaksāts avanss, kurš bijis lielāks par algu, taču tas esot vēlāk atmaksāts. Finanšu ministrijā tikmēr uzsver, nekāda veida aizdevumus pašvaldība izsniegt nevar. Fīrers dažādus grāmatvedības dokumentus jau ir nosūtījis Valsts kontrolei. Tā sola šogad veikt pārbaudi Brocēnu pašvaldībā. Tikmēr Dūklavas pieaicinātie revidenti savu atzinumu varētu sniegt marta sākumā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti