Dienas ziņas

Cēsīs liela interese par darbu IT nozarē

Dienas ziņas

Daugavpilī izjūk koalīcija

Pirmo reizi brauc ar vilcienu

Brocēnos pēc 10 gadu pārtraukuma piestājis pasažieru vilciens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Gandrīz tāpat kā lidmašīnā, ērti, daudz vietas – tās bija tikai dažas no to bērnu sajūtām, kuri pirmo reizi brauca ar vilcienu. Kad kādā sarunā ar bērniem Brocēnu interešu pulciņa vadītājs Zigmunds Zaļenko uzzināja, ka lielākā daļa no viņiem nekad nav braukusi ar vilcienu, viņš nolēmis rast šādu iespēju. Un tā, pēc desmit gadu pārtraukuma, pasažieru vilciens Rīga-Liepāja piestāja arī Brocēnos.

Ir piektdienas vēls vakars, un Brocēnu dzelzceļa stacijas perons pilns cilvēku, kas gaida piestājam vilcienu. Šī ir neierasta aina jau desmit gadu, jo no 2008.gada 1.janvāra pasažieru vilciens te vairs neapstājas. Stacija atrodas patālu no pilsētas, un, biļešu cenām kļūstot līdzīgām, cilvēki arvien vairāk sāka dot priekšroku autobusu satiksmei. Bet nu lielo notikumu gaidīja 70 bērnu un 18 pieaugušo.

Ideju bērnus izvizināt ar vilcienu izloloja Brocēnu Izglītības un kultūras centra radošā un tehniskā pulciņa ģimenēm "Ripo auto" vadītājs Zigmunds Zaļenko. 

"Braucām ar bērniem no sacensībām un sākām runāt, ka nav braukuši ar vilcienu, shēmojām, kā izvizināt."

Braucienu visiem dāvināja Brocēnu novada pašvaldība. Skolēni uzzināja arī to, ka katra biļete vilcienā tiek pārbaudīta, to apzīmogojot, tā kā "pa zaķi" te braukt nav iespējams. "Pasažieru vilciena" darbinieki bērnus bija gaidījuši, katram bija sagatavota dāvaniņa. Bērni atzina, ka braukt vilcienā patīk.

"Pasažieru vilciens" sacīja, ka īpaši reisi tiekot rīkoti ik pa laikam, piemēram, viens no beidzamajiem – pēc dejas izrādes "No zobena saule lēca".

Tomēr šādi, kad saņemts lūgums apstāties papildus, lai skolēni varētu iepazīt braucienu ar vilcienu, bijis pirmo reizi.

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Egons Ālers telefonsarunā atzina, ka šī ir laba ierosme arī pašam uzņēmumam.

Skolēnu brauciens ilga aptuveni pusstundu līdz Skrundas stacijai. Te viņus sagaidīja Skrundas jauniešu centra pārstāvji. Kad skrundenieku sarūpētās pankūkas bija apēstas un jauki pavadīts laiks kopā, brocenieki autobusos devās atpakaļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti