Brīvprātīgo interese par darbošanos valsts bērnunamos lēnām apsīkst

Par brīvprātīgo darbu valsts sociālās aprūpes centros saņemti 124 pieteikumi, bet kopš gada sākuma jaunu pieteikumu skaits ir krietni mazāks nekā pērnā gada nogalē. Pašlaik līgumus ar Labklājības ministriju noslēgušas jau 60 personas, no kurām aktīvi bērnu aprūpē piedalās vien seši cilvēki. Aizvien lielākā interese par brīvprātīgā darbu ir galvaspilsētā, bet mazākā – Latgalē.

Brīvprātīgo interese par darbu valsts bērnunamos lēnām apsīkst
00:00 / 01:32
Lejuplādēt

Pirmie septiņi brīvprātīgie darbu valsts sociālās aprūpes centros uzsāka jau 2017.gada nogalē. Līdz šai nedēļai līgumus ar atbildīgo ministriju noslēguši jau 60 cilvēki, tomēr aktīvi valsts sociālās aprūpes centrus apmeklē tikai seši.

Viņu vidū Inese Rosicka, kas aprūpes centrā „Rīga”, Kapseļu ielā, brīvprātīgās pienākumus veic kopš janvāra. Centra kolektīvs un bērni viņu esot uzņēmuši labvēlīgi.

“Pārsvarā eju darba dienu vakaros. Šobrīd ir pati svarīgākā problēma viņiem tāda, ka darbinieki diezgan daudzi ir saslimuši un tajās grupiņās ir maz cilvēku, kas var ar bērniem iziet laukā. Kolektīvs pats mani pilnībā sagatavo manam darbam. Vairāk biju domājusi, ka viņi ne pārāk pozitīvi uzņems šos brīvprātīgos,” stāsta Inese.

Aicinājumus pieteikties par brīvprātīgo ministrija izplatīja drīz vien pēc Latvijas Radio un raidījuma „Aizliegtais paņēmiens” īstenotā eksperimenta, kurā atklāts, ka bērniem trūkst uzmanības un bieži viņi ikdienu pavada iekštelpās, slēgtās manēžās.

Vēlmi palīdzēt aizvadītā gada nogalē izrādīja vairāk nekā 100 cilvēku. Kopumā saņemti 124 pieteikumi, līdz ar to jāsecina, ka interese ir stabila, taču nedaudz apsīkusi. Visvairāk palīgu vēlas darboties tieši ar zīdaiņiem Kapseļu ielā.

Filiāles vadītājas pienākumu izpildītāja Mudīte Zvejniece stāsta, ka to darījuši deviņi brīvprātīgie, ar trim sadarbība pārtraukta, vēl trīs centru apmeklē regulāri.

“Ļoti pozitīvas mums ir pastaigas svaigā gaisā. Rotaļāšanās individuāli, bet viss notiek speciālistu uzraudzībā.

Katram bērniņam šī individuālā pieeja jebkurā gadījumā ir ļoti noderīga,” stāsta Zvejniece.

Daļai brīvprātīgo, kas darbu neturpina, esot bijis nepareizs priekšstats par bērnu aprūpes centriem. “Mums ir arī vēl citi cilvēki, kuri šobrīd ir tādā ilgākā pārdomu procesā. Viņi ir noslēguši līgumus, viņi ir atnākuši pirmo reizi uz aprūpes iestādi. Viņi ir paskatījušies, kādi bērni šajā aprūpes iestādē uzturas un kāda veida atbalsts viņiem būs jāsniedz. Mēs esam sapratuši to, ka mums ir vairāk jāsniedz informācija par mūsu bērnu aprūpes iestādēm, lai brīvprātīgie, kuri vēlas šajā bērnu aprūpes iestādē strādāt, saprot, ka tur nav tikai zīdaiņi,” norāda ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta eksperte Sigita Rozentāle.

Palīdzība aizvien ir nepieciešama, un par vakantajām vietām un pienākumiem var lasīt aprūpes centru mājaslapās.

Sestdien, 20.janvārī, informatīvs seminārs potenciālajiem brīvprātīgajiem notika filiālē “Liepāja” - Kurzemē, un to apmeklēja 23 interesenti, no kuriem viens arī parakstīja sadarbības līgumu ar Labklājības ministriju. Bet kāds cits cilvēks pēc ekskursijas pa valsts sociālās aprūpes centra telpām savu iesniegumu atsauca. Centra vadība to skaidro ar smagajām bērnu diagnozēm, ar kurām ne visi spēj ikdienā strādāt.

Valsts sociālo aprūpes centru „Kurzeme” direktora vietniece Maruta Indriksone
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

"Pamata jautājumi bija [par to], kādu palīdzību mēs no viņiem gaidām. Tad mēs visi kopā apskatījām arī filiāli.

Viņiem bija tāda iespēja apskatīt mūsu bērnus, arī jauniešu grupu. Pēc tam sarunās varbūt mazliet mainījās tās viņu domas.

Viens no brīvprātīgajiem uzreiz atsauca savu iesniegumu, bet 14 cilvēki ļoti labprāt paņēma līgumus, iepazīsies ar līgumiem. Viens līgums tika noslēgts uzreiz. Varu teikt, ka rezultāts bija apmierinošs vai pat drīzāk labs," stāsta centra direktora vietniece Maruta Indriksone.

Brīvprātīgajiem šodien esot bijis daudz praktisku jautājumu par veicamajiem darba pienākumiem un darba laiku. Indriksone cer, ka, iesaistoties brīvprātīgajiem darbiniekiem, bērni daudz biežāk baudītu pastaigas ārpus centra telpām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt