Brīvprātīgo dienās Liepājā rosina aktīvāku savstarpējo palīdzību

15. un 16.maijā Liepājā norisināsies brīvprātīgo dienas. Jau otro reizi pilsētās tās organizē Liepājas pašvaldība sadarbībā ar Liepājas „Europe direct” punktu. Brīvprātīgo dienas ir aicinājums cilvēkiem palīdzēt viens otram ne tikai akcijas laikā, bet arī pēc tās. Viena no šādām brīvprātīgajām Liepājā ir skolotāja Simona Petrovica.

Veco ļaužu mājas iemītniece Ārija sarunājas ar liepājnieci Simonu Petrovicu. Simona ir brīvprātīgā, kura palīdz citiem ne tikai akcijas laikā. Ar Ārijas kundzi viņa jau ir pazīstama ilgāku laiku:

„Sākumā mēs „sērfojām” internetā, „draugos” iegājām. Tā bija pirmā tikšanās. Mēs sazvanāmies diezgan regulāri.”

Jautājot, kāpēc Simona vēlējusies kļūt par brīvprātīgo, viņai nav vienas atbildes. Viens no iemesliem varētu būt darbs skolā, bet, visticamāk, tā ir ģimene:

”Domāju, ka tas man no mammas - vienmēr vajadzēja kādam palīdzēt. Daudzas lietas mums nāk no ģimenes. Jaunībā grūtāk novērtēt ģimenes vērtību, bet vēlāk, kad pašam aug bērni, mazbērni, to apzinies. Tad sāc domāt, kā palīdzēt tiem, kuriem nav tik stipra tā ģimene.”

Veco ļaužu mājā Liepājā dzīvo aptuveni 150 cilvēki. Situācijas ir atšķirīgas - kāds labprāt vēlas tikties ar brīvprātīgajiem, cits ir piesardzīgāks. Tajā pašā laikā mājas vadītāja Diāna Bikova  novērojusi, ka cilvēki visvairāk vēlas palīdzēt tieši grūtos brīžos:

„Tas bija laiks no 2009. gada līdz 2013. gada, kad valstī bija krīze. Brīvprātīgie nāca paši - tādi pat, ko nevarējām iedomāties. Cilvēki paši nāca. Nāca palasīt, manikīru taisīja, grieza matus...”

Tagad brīvprātīgo plūsma uz veco ļaužu dzīvojamo māju esot sarukusi. Arī brīvprātīgo akcijai Liepājā pavasarī pieteicies mazāks cilvēku skaits, nekā  pagājušā gada rudenī, kad akcija notika pirmo reizi, taču pavasaris var būt arī objektīvs iemesls, uzskata Brigita Dreiže, kura vada un koordinē brīvprātīgo darbu Liepājas pašvaldībā:

„Skatoties, kas notiek pilsētā, kā cilvēki nāk un jautā, kur un kam palīdzēt, tad arī radās ideja - varbūt varam cilvēkus mēģināt vedināt mērķtiecīgi uz šo brīvprātīgo darbu, pēc tam lai dara paši. Mūsu mērķis nav organizēt akcijas katru gadu, mūsu mērķis ir pievērst tam uzmanību, lai cilvēki paši zina un saprot, kur var iet palīdzēt.”

Akcijas laikā ļoti aktīvi  izrādījušies Liepājas bērnudārzi, kuri aicināja pie sevis brīvprātīgos, lai viņi palīdzētu kaut ko sakārtot, vai, piemēram, paspēlēties ar bērniem, stāsta Brigita Dreiže. Brīvprātīgo vecums ir ļoti atšķirīgs – no pusaudžiem līdz pat 70 gadus veciem cilvēkiem. Šajā pavasarī akcijai ir pieteikušies vairāk nekā 20 cilvēki, taču, iespējams, Liepājā jau ir cilvēki, kuri palīdz citiem, neiesaistoties akcijā un bez pašvaldības starpniecības, kāds arī ir brīvprātīgo dienu mērķis.   

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt