Dienas ziņas

Piefrontes pilsētā Bahmutā gatavojas sagaidīt gadumiju

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Ar radošo darbu ziedojumiem atbalsta Ukrainu

Brīvprātīgie ukraiņu radošos darbus maina pret ziedojumiem Ukrainai

Biedrība "Tavi draugi" šī gada laikā īpaši palīdz Ukrainas bēgļiem, arī ar dizaina lietām, kas tiek iemainītas pret ziedojumiem; tāda ir arī radītā sadraudzības nozīmīte, kas pabijusi pat visu triju Baltijas prezidentu redzeslokā.

Biedrības "Tavi draugi" misija ir sniegt palīdzību tiem, kam tā ir visvairāk nepieciešama. Šobrīd daudz tiek palīdzēts kara bēgļiem no Ukrainas. Kā stāstīja ukrainiete Iriša Mogira, kura ir biedrības koordinatore, sākumā bija vien neliela garāža, taču ziedojumu vākšanai kāds labvēlis piedāvājis pat veselu angāru. 

"Šeit bija viss tukšs, un viņi nezināja, ko ar to darīt, ko mēs darīsim ar tādu platību, bet vakarā jau šis angārs bija līdz griestiem pilns, jo sanesa tik daudz ziedojumus," stāstīja Mogira.

Drīz vien saziedotajām pamatlietām kā apģērbam, pārtikai, higiēnas piederumiem nāca klāt arī dažādas dizaina lietas, ko izgatavo arī ukraiņi, kuri darbojušies te kā brīvprātīgie. Viņi gan jau atgriezušies dzimtenē, bet savas radītās lietas sūta uz Latviju. Kā piemēram, nozīmītes, kuras sūta no Kijivas vai T krekli, kuri nāk no Odesas. Biedrības veikaliņā to visu iemaina pret ziedojumiem Ukrainas atbalstam.

Mogira sacīja: "Es kā ukrainiete atradu Ukrainā ražotas interesantas lietas – T kreklus, piespraudītes, kas varētu derēt, un tie, kas atbalsta Ukrainu, var viņus iegādāties, tā kā dabūt pret ziedojumiem."

Viens no veiksmes stāstiem ir kāda piespraude. Biedrība rīkojusi zīmējumu skiču konkursu T kreklu apdrukai, taču viena skice iepatikusies tik ļoti, ka no tās tapa sadraudzības piespraude.

Mogira stāstīja: "Šeit ir mūsu pirmā nozīmīte, ko mēs uzražojām, bet mēs sapratām, ka mēs gribam kaut ko vairāk,  īpašāku, kā lai saka, un šī ir tā piespraudīte, kas mums tiek ražota tagad."

Pamanot biedrības konkursu, salaspiliete Evija Purgaile, kura arī iepriekš ar ģimeni atbalstījusi Ukrainā notiekošajā karā cietušos, iesniedza savu zīmējuma skici, un biedrība maketu arīdzan atzinīgi novērtēja, uzsākot šīs piespraudes ražošanu.   

"Evi darbnīca" vadītāja Purgaile pauda: "Doma tāda, ka Latvija sniedz palīdzīgu roku Ukrainai, bet rokasspiediens nevis klasiskais, kas ir kā cieņas un lietišķuma izpausme, bet tāds brālīgais rokasspiediens, kas simbolizē sirsnīgu draudzību, atbalstu un milzīgu cieņu."

Kā biedrībā atzina, tad jau tagad manāms, ka ir pieprasījums pēc šīs nozīmītes. Turklāt biedrības rīkotajā ierakuma sveču liešanas pasākumā visu triju Baltijas valstu prezidenti šīs nozīmītes piesprauda pie sava apģērba, tādējādi paužot atzinību šim valstu sadraudzības simbolam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti