Panorāma

Prezidents K. Kariņam uztic sākt runāt par jauno valdību

Panorāma

Panorāma

Gatavo ierakumu sveces Ukrainai

Brīvprātīgie Latvijā gatavo ierakumu sveces bez siltuma un elektrības palikušajiem Ukrainā

Lai Ukrainas karavīri ierakumos varētu sasildīties, bet iedzīvotāji, kuri palikuši bez elektrības, varētu vismaz uzvārīt tēju, brīvprātīgie Latvijā sākuši jaunu palīdzības akciju – liet ierakumu sveces, kam vajadzīgas tukšas tīras konservu bundžas, parafīns un gofrēts kartons. Blindāžas sveču izgatavošanā iesaistās gan privātpersonas, gan uzņēmumu darbinieki. 

Aģentūras "New black" birojs aizvien vairāk sāk līdzināties darbnīcai. Te ir viss, lai varētu izgatavot ierakumus sveces. Krājas bundžas, sveču gali un kartona kastes. To atnesuši cilvēki, kuri atsaukušies aicinājumam ziedot izejmateriālus ierakumu sveču liešanai. Kāds ziedojis 100 kilogramu vaska, vēl kāds – lielu skaitu bundžu, bet kāds sveču izgatavošanas uzņēmums jau apsolījis parafīnu. Tik liela atsaucība pārsteigusi. 

Aģentūras "New Black" darbiniece Vladislava Romanova stāstīja: "Mīlīgi un skaisti novērot, ka viena sieviete vakardien ierakstīja, ka viņai ir sveču atlikumi, kartons. Bet viņa nevar nogādāt. Pilnīgi nepazīstama sievietei viņai atbild – kad visu jau būs sakrāmējusi, padod man ziņu, man ir mašīna, es visu aizvedīšu līdz galamērķim. Tas ir ļoti skaisti, kā cilvēki apvienojas, kā viņi iesaistās."

Romanova un viņas kolēģi bija izlasījuši biedrības "Tavi draugi" lūgumu ziedot tai lietas, no kā var izgatavot ilgi degošās blindāžas sveces, padomāja un izlēma, ka labāk piegādās biedrībai jau gatavas sveces. Izpētījuši, kā pareizi liet, un ķērušies pie darba.  

Aģentūras darbiniece Tīna Annija Bērziņa sacīja: "Pirmajā reizē nevarējām saprast, cik daudz vasku vajag. Lējām un lējām, un tas tā krīt, un jāsilda vēl klāt. (..) Man tas dod gandarījumu, un esmu ieraudzījusi savus kolēģus no cita skatpunkta. Sajūta, ka tie ir kolēģi, ar kuriem es varu doties karā."

Savukārt Romanova atklāja: "Kopš kara sākuma mēs piedalāmies dažādos labdarības pasākumos, protestos, gājienos. Regulāri ziedojam arī naudu. Bet izdarīt ar savām rokām kaut ko, tas ir ļoti vērtīgi."

Cik daudz blindāžas sveču izgatavos, aģentūrā pagaidām nezina. Kā sacīja Romanova, lies tik, cik pietiks izejvielu. Taču jau tagad ir skaidrs, ka būs vairāki simti. "Svarīgi, lai tās svecītes gan sasilda, gan izgaismo ceļu uz uzvaru," piebilda Romanova.

Ziedojumus – bundžas, sveču parafīnu un gofrēto kartonu – var nogādāt "New Black" birojā Rīgā, Miera ielā 57a.  Ierakumu sveces gatavošot līdz novembrim, kad tās nogādās biedrībai "Tavi draugi", kura sveču kravu aizvedīs uz Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti