Dienas ziņas

Diskutē par nacionālās drošības jautājumiem

Dienas ziņas

Pēc lietainās vasaras vīnogas skābas

Talsos darbojas divi brīvprātīgie no ārzemēm

Brīvprātīgie jaunieši no Turcijas un Francijas talsiniekiem māca savu valodu

Talsu novada fonds ir pirmā organizācija Talsu novadā, kas ir akreditēta, lai varētu uzņemt un nosūtīt jauniešus Eiropas brīvprātīgā darba projektos. Talsos ikviens pazīst Metjū Šazelu un Tāsinu Ozeru – sauktus par Matīsu un Ansi, jo viņi ne tikai darbojas organizācijā, bet arī aktīvi iesaistās vietējā sabiedrībā.

Pusgadu Talsu novada fonda komandai pievienojušies Eiropas brīvprātīgā darba veicēji Metjū Šazels no Francijas un Tāsins Ozers no Turcijas, kuri darbojas projektā "Labdarība vieno Eiropu". Projekts tiek realizēts "Erasmus+" programmā.

Abi puiši Talsos ar savām aktivitātēm iesaista vietējos jauniešus brīvprātīgajā darbā, kas saistīts ar labdarību.

"Manuprāt, tā ir ļoti liela pieredze, un es zinu, ka es no tā varu ļoti daudz ko iegūt nākotnē. Mani tas arī motivēs darboties tālāk brīvprātīgajā darbā," teica brīvprātīgā Katrīna Marija Krūmiņa.

Brīvprātīgie jaunieši maijā dibināja Jauniešu ideju laboratoriju, kas ar dažādām radošām un atraktīvām aktivitātēm piesaista finansējumu ideju konkursam. Šobrīd ir iegūti vairāk nekā 300 eiro, kas ir pietiekami, lai realizētu vairākus jauniešu projektus.

"Nav grūti strādāt Latvijā. Tas ir vienkārši, jo cilvēki ir nedaudz vēsi, bet lielākoties ir draudzīgi un viesmīlīgi.

Ja tu pielāgojies valstij, tad viss ir vienkārši un nav grūti strādāt Latvijā kā brīvprātīgajam," stāstīja Eiropas brīvprātīgā darba veicējs Ozers.

Jaunietis no Francijas Talsos pasniedz bezmaksas franču valodas nodarbības, savukārt jaunietis no Turcijas māca turku valodu. Paredzēts, ka drīzumā Talsos Ozera vadībā varēs apgūt arī ebru jeb marmora mākslu. Ikdienā viņi veic arī praktiskus darbus, izstrādājot informatīvus materiālus un video.

"Projekta pieteikumā bija tikai galvenā projekta aktivitāte – jauniešu ideju laboratorija, bet mūsu organizācija ļauj mums organizēt pašiem savus pasākumus, lai darītu tādus darbus, kas ieinteresētu iesaistīties vietējo sabiedrību," sacīja Eiropas brīvprātīgā darba veicējs Šazels.

"Tad, kad šeit beigsies darbs jauniešiem no Turcijas un Francijas, tad arī nāks viņu vietā atkal citi jaunieši.

Un mēs ļoti gribētu saglabāt šo pēctecību, lai fondā ir brīvprātīgie jaunieši un lai tā patiešām ir mūsu ikdiena," norādīja Talsu novada fonda vadītāja Iveta Rorbaha.

Talsu novada fonds vēlas arvien plašāk iesaistīties brīvprātīgā darba kustībā Eiropā, lai pilnveidotu gan savu darbu, gan vēl vairāk popularizētu brīvprātīgā darba nozīmi Talsu novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti