Panorāma

Ārkārtējo situāciju pagarinās līdz maija vidum

Panorāma

Covid-19 var apdraudēt arī kaķus

Brīvprātīgie aicina atbalstīt medicīnas darbiniekus

Brīvprātīgie aicina atbalstīt medicīnas darbiniekus

Medicīnas darbinieki ir pirmie, kuri katru dienu saskaras ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 sekām, un viņi nenogurstoši strādā mūsu visu veselības un drošības labā. Grupa brīvprātīgo apzinājusi mediķu vajadzības un aicina palīdzēt ārstiem, ne vien pagatavot ēdienu un pārbaudīt bērnu mājasdarbus, bet arī, piemēram, uz laiku aizdot savu automašīnu. 

Kustības “Paliec Mājās” koordinators Miks Celmiņš par atbalstu mediķiem
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Brīvdienas no darba dienām vairs neatšķir tie mediķi, kas ikdienā strādā ar Covid-19 vīrusa pacientiem. Daudzi no viņiem strādā ļoti garas stundas.

Brīvprātīgo palīdzības kustība ar nosaukumu “Paliec mājās” apzinājusi medicīnas personāla vajadzības un aicina ikvienu palīdzēt. “Mēs dzirdam no medicīnas darbiniekiem, ka

pašreiz viena no lielākajām vajadzībām būtu šis drošais transports.

Ļoti daudzi medicīnas darbinieki strādā garas stundas, un liela daļa no viņiem joprojām izmanto sabiedrisko transportu. Ir vairāki medicīnas darbinieki, kas ir izteikuši vēlmi uz laiku īrēt vai dabūt automašīnu,” stāsta kustības “Paliec mājās” koordinators Miks Celmiņš.

Tāpat daudzi mediķi norāda, ka viņiem neatliek laika izvest pastaigā savu suni, rūpēties par kaķi vai pārbaudīt savu bērnu mācības e-klasē. Brīvprātīgie gan nebrauc uz mājām pie cilvēkiem, bet piedāvā attālinātu palīdzību, tostarp palīdzību mācībās.

“Nevajag satraukties, vai jūsu vajadzība ir pareizā vai nepareizā, jo mūsu platformas jēga patiesībā ir visu pušu savienošana un tūlītēja palīdzēšana,” saka iniciatīvas “Paliec mājās” autore Inese Vaivare.

Palīdzībai pieteikties var brīvprātīgo mājaslapā Paliec-majas.lv vai pa tālruni 25661991. Liela atsaucība esot ne vien no privātpersonām, bet arī uzņēmējiem. Tie jau piedāvā bezmaksas karstos dzērienus, atlaides degvielai un pat psiholoģisku atbalstu. Aicina pieteikties visus, aizpildot anketu, kurā jānorāda uzņēmuma atrašanās vieta un palīdzības veids.

“Es esmu ļoti pateicīgs, ka arī uzņēmēji piedāvā atsevišķos gadījumos savus viesnīcu pakalpojumus. Paldies dievam, ka mēs neesam vēl tādā situācijā, kad mums vajadzētu evakuēt vai turēt karantīnā ļoti lielu mediķu skaitu, bet, iespējams, šādā gadījumā mums arī būs nepieciešami viesnīcu pakalpojumi,” saka Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Ilmārs Dūrītis (“Attīstībai/Par!”).

Pagaidām šādas vajadzības nav, bet brīvprātīgie aicina būt gataviem un pieteikties palīdzēt.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim, nosakot stingrus pulcēšanās ierobežojumus. Visticamāk, ārkārtējo situāciju vēl pagarinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt