Rīta Panorāma

Intervija ar Viktoru Jaksonu

Rīta Panorāma

Intervija ar Ketu Belounu un Peteri Selgu

Intervija ar Andu Čakšu, veselības ministri (ZZS)

Brīvprātīgi par valsts veselības apdrošināšanu samaksājuši 1000 cilvēku

Kopš septembra sākuma aptuveni 1000 iedzīvotāju veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas. Kopējā iemaksātā summa ir aptuveni 200 000 eiro, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja aizejošās valdības veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība).

"Es teiktu, ka šobrīd nav pamata domāt, ka šīs iemaksas nevajag veikt. Noteikti es aicinātu visus tos, kas ir tajā grupā, kas var brīvprātīgi sevi apdrošināt, veikt šīs iemaksas," teica ministre.

Runājot par atsevišķu jaunievēlētajā Saeimā pausto politiķu pausto skepsi saistībā ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu, Čakša sacīja: "Katra kustība, kas samazinātu finansējumu nozarei, šobrīd nav pieņemama. Tas, ka mums būtu jāmeklē veids, kā iekļaut to grupu, kuriem pašiem brīvprātīgi jāapdrošinās, lai viņi jau būtu apdrošināti maksājot nodokļus, tas ir cits stāsts (..)."

Ministre uzsvēra, ka ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu nozarē nonāk 85 miljoni eiro. "Vai kāds šobrīd ir gatavs atņemt nozarei naudu?

Jo cits finansējuma avots jau nav parādīts," teica ministre, norādot, ka pašlaik ir jādomā, kā atrast naudu veselības aprūpei. "Es noteikti rekomendētu veikt šīs brīvprātīgās iemaksas."

KONTEKSTS:

2017.gada decembrī Saeima apstiprināja Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kas paredz no 2019.gada valsts apmaksātos veselības pakalpojumus pilnībā nodrošināt visiem sociālā nodokļa maksātājiem, kā arī vairākām valsts apdrošinātām iedzīvotāju grupām. Savukārt pārējie iedzīvotāji varēs saņemt pakalpojumu pamata grozu vai arī plašāka pakalpojumu klāsta saņemšanai maksāt noteiktu summu mēnesī.

Ja cilvēks nesaņem valsts apdrošināšanu un vēlas tai pievienoties brīvprātīgi, kā to izdarīt - var uzzināt NVD mājaslapā. Šīs iemaksas jāveic reizi gadā, gada sākumā. Pie plānotā minimālās algas apmēra - 430 eiro - tuvākajos trīs gados veselības apdrošināšanas brīvprātīgās iemaksas gadā būtu attiecīgi:

  • 2018. gadā - 51,6 eiro,
  • 2019. gadā - 154,8 eiro, 
  • 2020.gadā - 258 eiro.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti