Dienas ziņas

Vecmāmiņa no Balviem gūst atzinību Eiropā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvprātīgās no Gruzijas palīdz apgūt angļu valodu

Brīvprātīgās no Gruzijas palīdz Cēsu bērniem mācīties angļu valodu

Spēja sadarboties ar citu tautību cilvēkiem un komunikācijas barjeru pārvarēšana ir divu gruzīnu meiteņu izaicinājums, piesakoties brīvprātīgo programmā Cēsu bērnu un jauniešu centrā. Abas jaunietes Latvijā ir nedaudz vairāk par diviem mēnešiem un jau spējušas pielāgoties kultūras atšķirībām.

Cēsu bērnu un jauniešu centrā notiek eksperimentālās studijas nodarbība, kur bērni mācās gatavot saldumus. Nodarbībā piedalās arī Andželika Stoliarenko un Nestenī Tsertsvadze – divas gruzīnu meitenes, kuras vienu gadu Latvijā brīvprātīgi strādās.

Bērnu un jauniešu centrā abas meitenes strādā kā pedagogu asistentes. Lai arī bērni vēl tikai sāk apgūt svešvalodas, savstarpējā komunikācijā viņas izmanto radošu pieeju.

“Viņi sāk mācīties angļu valodu. Es domāju, ka mums nav grūti izskaidrot vienkāršas lietas, jo mēs veicinām izpratni caur piemēriem. Piemēram, ja runa ir par mūziku, tad mēs rādām video, lai viņi saprastu, kuras lietas mēs apguvām nodarbībā,” stāsta Andželika.

Bērni, kuri angļu valodu apgūst ar palīgiem no citas valsts, ir ieguvēji, jo tas ir vienīgais veids, kā sazināties un saprast vienam otru, uzsver brīvprātīgo mentore Antra Bāliņa-Diega.

Pagaidām abas brīvprātīgās zina vien pāris frāzes latviski, tomēr darbs ar bērniem ir arī labs treniņš, kā iemācīties latviešu valodu. “Ir tāds bērns, kurš kautrējas, bet ko lai viņš dara, ka viņam pretī ir Nesteni vai Andželika, kuras nerunā latviski. Nu tad pirmās divas reizes kautrējas, kautrējas un tad beigās ir jāsāk runāt,” stāsta Antra Bāliņa-Diega.

Abas meitenes Latvijā ir pirmo reizi un Cēsis izvēlējās, jo Bērnu un jauniešu centrs piedāvāja iegūt pieredzi tādās jomās, kas viņas interesē. Brīvprātīgais darbs ir iespēja kļūt neatkarīgam, kā arī izprast citas valsts kultūru, spriež abas meitenes. Piemēram, Latvijā viņas var piedalīties jauniešu politikas veidošanā, uzsākt savus iniciatīvas projektus, ko citkārt Gruzijā nebūtu iespējams paveikt.

“Šis man ir jauns izaicinājums, jo es vēlos attīstīt savas komunikācijas spējas. Latvieši ļoti atšķiras no gruzīniem, un man tas šķiet interesanti, kā veidot komunikāciju ar cilvēkiem no atšķirīgām kultūrām,” saka Nestenī.

Jaunietes nāk no nelielām Gruzijas pilsētām un, ierodoties Cēsīs, viņas izbrīnīja, ka šeit uz ielām redzams tik maz cilvēku. Tomēr neraugoties uz dažādām atšķirībām abu tautu kultūrās, meitenes uzsver, ka latvieši ir draudzīgi un izpalīdzīgi, kas ir būtiska vērtība, atrodoties svešā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti