Brīvostas valde sola mainīt prēmēšanas sistēmu

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pagājušā gada pārskata apstiprināšanas lielas prēmijas automātiski saņems ne vien pārvaldnieks Leonīds Loginovs, bet arī citi brīvostas darbinieki. Loginova gadījumā prēmija pārsniegšot 48 tūkstošus latu. Lai nākotnē no šādu nesamērīgu summu izmaksas izvairītos, valsts pārstāvji brīvostas valdē ierosinājuši pārskatīt gan darba līgumus, gan prēmēšanas sistēmu. Arī Valsts kontrole uzskata, ka Rīgas brīvostas līdzšinējā prēmēšanas kārtība nav caurspīdīga.

Prēmijas par ostas darba rezultātiem aprēķinātas, jau, apstiprinot Rīgas brīvostas šī gada budžetu. Loginova vietniekam Aigaram Pečakam arī tika paredzēts šāds bonuss 32 tūkstošu latu apmērā, savulaik ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums „De facto”. Darba līgumi šādas prēmijas paredz arī vairākiem brīvostas departamentu direktoriem. Lai gan Valsts kontroles revīzija brīvostā atklāja virkni pārkāpumu, bez prēmijas Loginovs un citi tomēr nepalika. Kāpēc tā, stāsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Rīgas brīvostas valdē Inga Antāne:

„Vakar valdē bija jālemj par ostas gada pārskata apstiprināšanu, tas nozīmē, ka saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem, vadošajam personālam tiek piešķirtas ļoti apjomīgas prēmijas. Neapstiprināt gada pārskatu nevar. Tas arī atbilda visām normatīvo aktu prasībām. Taču beidzot tika pieņemts lēmums, ka jāpārskata esošā prēmiju sistēma, un valdē vienojās, ka tiks pārskatīti visi darba līgumi.”

Kas vēl bez Loginova saņems prēmijas par rezultātiem un cik daudz naudas tas prasīs, Rīgas brīvostas Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne atbildēt nevarēja: „ Atsevišķām darbinieku kategorijām darba līgumos ir paredzēta norma par prēmijas saņemšanu, ja ir pozitīvi rādītāji par iepriekšējo gadu. Savukārt pārējiem saskaņā ar noteikumiem arī ir prēmijas, bet par to lemj vadība.”

Brīvostas valde lēmusi, ka darbinieku prēmēšanas sistēma tiks izstrādāta, konsultējoties ar Valsts kontroles speciālistiem. Šo ieceri Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis vērtē ļoti piesardzīgi:

„Mēs, protams, neiesaistīsimies nekādas prēmēšanas sistēmas izveidošanā, mums nav tāda mandāta. Mums ir tikai un vienīgi tiesības revidēt, cik likumīgi un efektīvi tiek izlietoti iestādes rīcībā esošie līdzekļi. Konsultēties var, bet cits jautājums, cik mūsu konsultācija saturēs kādus ieteikumus.”

Valsts kontrolē atkārtoti uzsver, ka atalgojuma sistēmu brīvostā nosaka valde, kuras ziņā arī ir izvērtēt, kam, par ko un cik lielas prēmijas un piemaksas nākotnē būtu maksājamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti