Dienas notikumu apskats

Eiropols brīdina: «Islāma valsts» plāno jaunus teroraktus Eiropā

Dienas notikumu apskats

Itālijā gatavojas Renci valdībai izšķirošajam referendumam

Brīvo arodbiedrību savienības vadības grožus no Krīgera pārņem Baldzēns

Brīvo arodbiedrību savienības vadības grožus no Krīgera pārņem Baldzēns

Par Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītāju savienības kongress piektdien, 2.decembrī, ievēlējā līdzšinējo vadītāja vietnieku Egilu Baldzēnu.

Baldzēnu amatam izvirzīja kongresa valde pēc dalīborganizāciju ieteikumiem. Uz LBAS vadītāja amatu pretendēja arī Latvijas Bankas arodbiedrības vadītājs Edgars Niedrītis, kurš sevi izvirzīja pats.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) amatam virzīja juristi Ievu Branti, taču kongresa delegāti nenobalsoja par viņas iekļaušanu vēlēšanu sarakstā, jo par iekļaušanu nobalsoja 65 delegāti no 163. Neapmierinātība no kongresa delegātiem bija gan par to, ka Brante nav ilgstoši darbojusies arodbiedrībā, gan arī par to, ka LIZDA viņu izvirzīja tikai pavisam nesen, un, ka pēc noteiktās kārtības viņa nevarēja piedalīties sēdē līdz lemšanai par vēlēšanām.

LIZDA ar notikušo ir neapmierināta, tāpēc jau nākamajā sēdē lems par izstāšanos no Brīvo arodbiedrību savienības. Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ir lielākā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības arodbiedrība.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga norādīja, ka sākotnēji arodbiedrība bijusi gatava atbalstīt valdes piedāvāto trijnieku - Egilu Baldzēnu un viņa izvēlētos vietniekus Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares priekšsēdētāja vietnieku Aleksandru Muhlinkinu un Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības prezidenti Irēnu Liepiņu.

Taču pēc tam LIZDA saskārusies ar neētisku rīcību un intrigām, kuras gan nekomentē, un nolēmusi virzīt savu kandidāti Ievu Branti.

“Mums žēl, ka no LBAS vairuma neizrādīja cieņu un pieklājību elementāri kandidātei, žēl, ka konkurence netiek uztverta veselīgi un pozitīvi,” sacīja Vanaga.

Par to, ka tā varētu apsvērt izstāšanos, Latvijas Radio jautāja arī jaunievēlētajam arodbiedrību savienības vadītājam Egilam Baldzēnam, kurš sacīja, ka “viņi var to apspriest, mēs, protams, to nevēlamies”.

Savukārt kļūdas, kas bijušas, “varam analizēt, kurā pusē to bija vairāk”, sacīja Baldzēns. 

Par Baldzēnu balsoja 100 delegāti, bet Niedrīti amatā gribēja redzēt tikai 8 delegāti.

Baldzēns LBAS vadītāja amatā nomainīs Pēteri Krīgeru, kurš bija arodbiedrību līderis 14 gadus. Viņš nolēma nolikt savas pilnvaras, jo sasniedzis pensijas vecumu un plāno doties atpūtā, turklāt viņš ir pārliecināts, ka arodbiedrības jāvada strādājošam cilvēkam, nevis pensionāram.

Jaunievēlēto LBAS vadītāju jau apsveica premjers Māris Kučinskis (ZZS):

Baldzēns piektdienas rītā pirms kongresa Latvijas Radio atzina, ka jūtas drošs par to, ka nonāks LBAS vadībā. Viņš arī lika noprast – ja LBAS vadības groži tiks uzticēti viņam, tad tiks turpināts līdzšinējā savienības vadītāja Krīgera uzņemtais kurss un iesāktie darbi. Tāpat Baldzēns atzina, ka ne vienmēr problēmas jārisina ar protesta akciju un streiku rīkošanu.

Ja domstarpības var atrisināt mierīgā ceļā, tad var iztikt bez radikālām protesta formām. "Ne vienmēr ir vajadzīga pati karstākā un pati radikālākā problēmas risināšana (..)," sacīja LBAS vadītāja vietnieks.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības biedri uz kongresu sanāk reizi piecos gados, kad tiek izvērtēts padarītais un lemts par tālākajiem mērķiem. Šoreiz kongresā izskanēja pārmetumi valdībai par nepārdomāto nodokļu politiku, par to, ka joprojām esam nabadzīgākā Eiropas Savienības dalībvalsts.

Kongress pieņēma arī rezolūciju Saeimai un valdībai, prasot uzlabot strādājošo tiesības un pastiprināt kontroli par darba aizsardzības ievērošanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt