4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kas notiek sabiedriskā transporta pieturās Brīvības ielā?

Brīvības ielā būvnieki labo brāķi - pārbūvē deformēto pieturu segumu; veidojas sastrēgumi

Augusta pēdējā nedēļā Rīgā, Brīvības ielā no VEF tilta līdz Matīsa ielai, sabiedriskā transporta pieturvietās sākti remontdarbi, kuru dēļ veidojas sastrēgumi. Pilsētas domē skaidro, ka pieturvietas ir deformējušās, tāpēc būvniekam nākas garantijas ietvaros tās pārbūvēt.

Vien pirms diviem, trim gadiem Rīgas galvenajai maģistrālei – Brīvības ielai – visā tās garumā tika veikta asfaltbetona seguma atjaunošana. Šķita, ka tam tagad vajadzētu kalpot gadu desmitiem, taču šajās dienās posmā no VEF tilta līdz Matīsa ielai atkal sākuši rosīties ceļu remontstrādnieki. Nu sabiedriskā transporta pieturvietās tiek uzlauzts ielas segums, tādējādi transportam praktiski atņemot vienu kustības joslu.

Tas savukārt rada sastrēgumus, ar ko autovadītāji ir visai neapmierināti. Dienas vidū kustība pa Brīvības ielu vēl ir samērā raita, taču agros rītos, kad cilvēki dodas savās darba gaitās, veidojoties kilometriem gari sastrēgumi.

Kādēļ tiek lauzts tikai pirms pāris gadiem uzklātais ielas segumu?

“Brīvības ielai visā garumā darbojas vēl garantija. Mūsu uzturētāji veica apsekošanu un secināja, ka valčbetona pieturvietas ir deformējušās. Tā kā tām vēl ir garantijas termiņš, mēs lūdzām būvnieku tās pārbūvēt. Un tas arī šobrīd notiek [..] Uzņēmējs par saviem līdzekļiem veic valčbetona pieturvietu pārbūvi,” skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Tomēr kāpēc pieturvietās nepieciešams valčbetona ielas segums, ja iepriekš gadu desmitiem ielas visā to garumā vienmēr tikai asfaltēja?

“To mēs redzējām Ieriķu ielā 3, kur ir pieturvieta, kur brauc ļoti daudz sabiedriskais transports un neveidojas rises. Un līdz ar to mēs pieņēmām lēmumu, ka turpmāk, kad veicam seguma atjaunošanu, mēs centra ielās, maģistrālajās ielās būvējam valčbetona pieturvietas,” pastāstīja Dimante.

Brāķa novēršanas darbus Brīvības ielā būvnieki esot apņēmušies pilnībā pabeigt mēneša laikā.

Līdz ar to rīdzinieki un pilsētas viesi var cerēt, ka vēlākais 23. septembrī Rīgas galvenā transporta maģistrāle atkal būs izbraucama visā tās garumā bez sastrēgumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti