Brīvības cīņu pieminekļa 90.jubilejā rekonstruēs Nāves salas kaujas

Par godu Brīvības cīņu atcerei veltītā Nāves salas pieminekļa 90. jubilejai 27.jūlijā Nāves salā notiks vērienīgs svinību pasākums, kurā tiks rekonstruēta Nāves salas kauja. 

Viens no spilgtākajiem pasākuma momentiem būs  kauju rekonstrukcija Nacionālo bruņoto spēku izpildījumā un autentisko ieroču apskate, kas dos iespēju ielūkoties un sajust Nāves salas skarbo vēsturi.

"Piemineklis ir veltīts latviešu strēlniekiem, kas cīnījās par brīvu Latviju. Mēs aicinām visus interesentus un ģimenes ar bērniem doties uz Nāves salu aplūkot vēsturisko kauju rekonstrukciju un arī autentiskos kara ieročus, ko organizē biedrība „Latviešu karavīrs” sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem," stāsta Ķekavas pašvaldības pārstāve Vineta Bērziņa. "Tāpat ikviens varēs uzzināt par salas vēsturi, par latviešu strēlnieku cīņām, dziedāt kopā ar vīru kopu „Vilki” strēlnieku dziesmas, vērot deju grupas „Dzirnas” dejas priekšnesumus un, protams, svaigā gaisā arī nobaudīt karavīru virtuvi."

"Tā kā šis pasākums notiek Nāves salā, kur ir jāpārceļas ar laivu, visiem interesentiem un apmeklētājiem būtu jāzina trīs laiki, kad notiek pārcelšanās uz Nāves salu," turpina Vineta Bērziņa. "Tātad - pulksten desmitos, trīspadsmitos trīsdesmit un sešpadsmitos nulle, nulle." 

Pieminekli Nāves salas aizstāvjiem 1924. gada 27. jūlijā atklāja valsts prezidents Jānis Čakste. Pieminekli veidojis Eižens Laube. Tas bija pirmais Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu atcerei veltītais piemineklis Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti