Brīvdabas muzejs dod startu amatnieku un mājražotāju e-gadatirgum

Savu 50.gadadienu šogad svin leģendārais Brīvdabas muzeja gadatirgus. Pulcēšanās ierobežojumu dēļ nolemts to šoreiz nerīkot klātienē, bet radīt virtuālo gadatirgu internetā.

No piektdienas, 14.augusta, līdz pat nākamajai vasarai platformā E-gadatirgus.lv varēs iepazīt Latvijas amatnieku un mājražotāju darinājumus, kuri citkārt būtu nopērkami gadatirgus stendos.

Kristīne Kūla: Par E-gadatirgu
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Virtuālais gadatirgus dos iespēju vietējos darinājumus iegādāties arī tiem, kuri uz tradicionālo nedēļas nogali Brīvdabas muzejā nebūtu varējuši atbraukt, jo ar kurjerpastu pirkumus varēs nogādāt arī ārzemēs, stāstīja Brīvdabas muzeja direktora vietniece Kristīne Kūla.

“Šis nav interneta veikals, drīzāk – interneta katalogs, kur pircējs var satikties ar pārdevēju. Katrs amatnieks pats var izvēlēties, vai viņš liek savu preci iekšā tiešajā pārdošanā, vai arī ir norāde uz viņa meistardarbnīcu, kur preci var nopirkt klātienē. (..) Interese ir laba, pieteikušies jau teju 200 amatnieku, pārstāvētas tūkstoš dažādas preces. Šis ir pats, pats sākums, tā ka mēs to uzskatām par ļoti labu rādītāju. Atšķirībā no klātienes gadatirgus, kas notiek divas dienas jūnijā, e-gadatirgus notiks visu laiku, un amatnieki tam varēs pieteikties līdz pat e-gadatirgus pastāvēšanas beigām,” stāstīja Kūla.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti