Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sēlijas skolotāji tiekas nometnē

Apspriež cīņu pret Krievijas propagandu

Britu un Latvijas ārlietu ministri Rīgā apspriež arī cīņu pret Krievijas propagandu

Cīņa pret Krievijas propagandu bija viens no galvenajiem tematiem Lielbritānijas ārlietu ministra Džeremija Hanta vizītes laikā Latvijā. Lielbritānijā ir reģistrēti vairāki Krievijas televīzijas kanāli, kas ir skatāmi Latvijā, tostarp “NTV Mir Baltic” un “Ren TV”. Latvijas elektronisko mediju uzraugs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pie britu kolēģiem ir vērsies ar vēstuli, lūdzot kanālus īpaši pieskatīt Saeimas priekšvēlēšanu periodā.

Lielbritānijas attiecības ar Krieviju šogad saasināja Sergeja Skripaļa indēšanas skandāls. Tam sekoja britu mediju regulatora OFCOM vēršanās pret Kremļa finansēto televīzijas kanālu “Russia Today” par informācijas sagrozīšanu.

Krievijas propaganda bija arī viens no tematiem Lielbritānijas ārlietu ministra Džeremija Hanta vizītes laikā Latvijā. “Mēs arī atkārtoti pārrunājām jautājumu par sadarbību starp NEPLP un britu attiecīgo regulatoru OFCOM. Kā jūs zināt, vairāki Krievijas televīzijas kanāli ir reģistrēti Lielbritānijā. Mēs redzam, ka šī sadarbība veidojas pozitīvi, bet mēs redzam, ka vēl ir atsevišķi jautājumi, par kuriem ir jāvienojas,” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”).

Ja tiek konstatēti pārkāpumi Latvijā retranslētajos kanālos, kas ir reģistrēti Lielbritānijā, par sodiem jālemj Lielbritānijas pusei. To kā iemeslu gausajai cīņai pret Krievijas propagandu vairākkārt minējusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome.

Tomēr šogad pēc NEPLP sūdzības britu regulators ierosinājis lietu par Skripaļa indēšanas atspoguļojumu kanālā “NTV Mir Baltic”. “Pēdējā gada laikā ir viens gadījums, kur Lielbritānija ir uzsākusi šo pārkāpuma lietu par satura veidošanā, iespējams, nepietiekami precīzi atainotu informāciju, tādējādi maldinot auditoriju un sabiedrību kopumā,” sacīja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Savukārt aprīlī NEPLP vērsās gan Lielbritānijas, gan Zviedrijas mediju regulatorā, aicinot abas iestādes uzraudzīt, vai Latvijā redzamajos kanālos nenotiek priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi. “Mēs, slēdzot līgumus un izdodot retranslācijas atļaujas, līgumos ietveram šo normu, ka šajā laika periodā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta,” sacīja Druviete.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības var ietekmēt arī šajā valstī licencētos Krievijas televīzijas kanālus. Lai izplatītu saturu Eiropas Savienībā, tiem, visdrīzāk, nāksies pārcelties uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti