Britu popzvaigznes Eda Šīrana koncerts Rīgā noritējis bez starpgadījumiem

Popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana koncerts piektdien, 12. jūlijā, vakarā Rīgā, Lucavsalā noticis bez starpgadījumiem, secina Valsts policija. Arī organizatori ziņo, ka pasākums noritējis bez problēmām ar cilvēku iekļūšanu un izkļūšanu no koncerta norises zonas. Koncertaģentūras "L Tips Agency" dati rāda, ka Šīrana uzstāšanos noklausījās vairāk nekā 50 000 cilvēku. Lielākā daļa no tiem bija citu valstu iedzīvotāji, lielākoties no Lietuvas un Igaunijas.

Britu popzvaigznes Eda Šīrana koncerts Rīgā noritējis bez starpgadījumiemZane Mače
Neskatoties uz policijas bažām, popmūzikas izpildītāja Šīrana koncerts, kuru apmeklēja vairāk nekā 50 000 cilvēku, piektdien Rīgā, Lucavsalā noritēja bez starpgadījumiem.

 

Varēja novērot, ka pirms un pēc koncerta nebija vērojami arī lieli satiksmes sastrēgumi. Koncerta apmeklētāji bija ņēmuši vērā ieteikumus par sabiedriskā transporta izmantošanu.

Tika saņemta informācija, ka kāds zemes īpašnieks nelikumīgi iekasē naudu par stāvvietām – šīs ziņas nodotas Valsts ieņēmumu dienestam. Tāpat konstatēts, ka kāds drona pilots pārkāpj dronu izmantošanas aizliegumu konkrētajā teritorijā. Arī par to informācija pārsūtīta atbildīgajām iestādēm.

Koncerta organizatoru L Tips Agency pārstāve Līva Toniņa stāstīja, ka gludi noritējusi gan cilvēku iekļūšanas pasākuma zonā, gan izkļūšana.

 

"Pārsteidzoši, mazliet pārsteidzoši, bet ļoti labi viss aizritēja. Nebija nekādu incidentu apsardzei. Arī "Biļešu serviss" informēja, ka lielākā daļa, kam bija vajadzība mainīt biļetes, bija samainījuši tās biļetes pirms tam, un viņiem uz vietas nebija tik daudz šādu prasību." teica Toniņa.

Pirmo reizi Latvijā biļetes bija personificētas. Tas nozīmē, ka pie ieejas pārbaudīja apmeklētāju dokumentus. Toniņa skaidroja, ka tas darīts tāpēc, lai samazinātu biļešu otrreizēju nonākšanu tirgū. Tas šajā pasaules tūrē ir arī viens no Šīrana nosacījumiem, sacīja organizatori.

Šīrana koncertu apmeklēja vairāk nekā 50 000 cilvēku gan no Latvijas, gan kaimiņvalstīm.

Inese Pučeka uz pasākuma norises vietu devās ar autobusu un koncerta norises vietā ieradās apmēram pusseptiņos. Viņa sacīja - pretēji bažām, satiksme bija teju tāda pat kā citās dienās.

Nedaudz lielāks sastrēgums bija Mūkusalas aplī. Ar iekļūšanu koncerta zonā problēmu nebija, sacīja Inese.

"Tur bija divas zonas, kurās bija vairāki vārdi. Pirmajā zonā, kas ir tuvāk Salu tiltam, tur bija palielas rindas, bet darbinieki teica, lai iet tālāk uz nākamajiem vārdiem, kur rindas nav tik lielas. Tiešām dažas minūtes mēs tur pastāvējām un ļoti veiksmīgi tikām iekšā. Arī pārbaudes bija ierastas," klāstīja Inese.

Pirms koncerta tika izteiktas bažas, vai Lucavsala ir piemērota vieta tik lielām cilvēku masām. Arī Inese gatavojusies tam, ka pasākuma norises vietā būs liela drūzma, bet tā neesot bijis. Arī pēc koncerta bažām par izkļūšanu no teritorijas neesot bijis pamata.

"Es jutos patīkami pārsteigta. Es gatavojos ļaunākajam, bet sagaidīju diezgan patīkamu koncertu," atzina Inese.

Līdzīga pieredze bija arī Ievai Ailei. Viņa sacīja, cilvēki jau laikus bija informēti par satiksmes ierobežojumiem un citām neērtībām, tāpēc visi uz pasākumu devušies laicīgi.

"Esot tur uz vietas, nebija sajūtas, ka kaut kas no organizatoru puses nebūtu kārtībā. Viss gāja gana raiti.

Bija daži "kāzusi", ka cilvēki varbūt nebija sapratuši par tām personalizētajām biļetēm. Kādam aizmirsusies mājā eID [identifikācijas karte] vai cits dokuments, kas pierāda to, ka tā ir viņa biļete, bet tie bija tādi atsevišķi gadījumi, ko es novēroju uz vietas. Viss bija tiešām brīnišķīgi labi organizēts, caurplūde pietiekami ātra," sacīja Ieva.

Pēc koncerta lielākā daļa apmeklētāju projām devās kājām vai ar velosipēdiem. Ieva stāstīja, ka apmēram 45 minūtes pēc koncerta jau bija Vecrīgā. Iespējams, neapmierināti ar pasākumu bijuši autovadītāji, jo satiksme uz remontējamā Salu tilta bija apgrūtināta. Taču tas ir tikai saprotami, vērtēja Ieva.

"Šis pasākums ir gandrīz pielīdzināms Dziesmusvētku noslēguma pasākumam, uz kuru gāja, šķiet,67 000 cilvēku. Protams, tas ir ļoti apjomīgs skaits ar cilvēkiem, kuri nevar vienlaikus nokļūt mājā uzreiz. Ar to cilvēki rēķinājās, vismaz es nekādu problēmu tur nenovēroju," sacīja Ieva.

Britu popzvaigzne Šīrans Lucavsalā uzstājās ar vienīgo koncertu Baltijā. Divu stundu koncertā dziesminieks atskaņoja gan senākās balādes, gan dziesmas no jaunā albuma. Pēc saulrieta publika viņa melodijas ne vien izdziedāja, bet arī izgaismoja ar mobilā tālruņa gaismiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti