Britu pilsoņi Latvijā pēc «Brexit» varēs saņemt apmaksātus veselības pakalpojumus

Lielbritānijas pilsoņi pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" Latvijā varēs saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Veselības aprūpes finansēšanas likumā.

Veselības ministrija informē, ka Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes, kas likumīgi uzturējušies Latvijā līdz 2019. gada 29. martam sakarā ar nodarbinātību vai kā pašnodarbinātas personas, līdz 2020. gada 31. decembrim saņems valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Ministrija akcentē, ka šobrīd likums dod tiesības ES pilsonim, kurš Latvijā strādā vai ir pašnodarbināta persona, kā arī viņa ģimenes locekļiem saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Šī kārtība attiecībā uz Lielbritāniju saglabātos līdz 2019. gada 29. martam – brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no ES.

Pēc šī datuma tiesības uz Latvijas valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem būtu bijušas tikai nodarbinātajai personai, bet ne tās ģimenes locekļiem. Līdz ar to bija nepieciešamas izmaiņas likumā.

Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.

Parlaments februāra sākumā pieņēma deklarāciju par Lielbritānijas pilsoņu tiesībām Latvijā pēc "Brexit". Ar to tiek apliecināts, ka Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturas Latvijā, Latvija nodrošinās iespējami labvēlīgus uzturēšanās un darba nosacījumus arī tad, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES notiks bez vienošanās.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti