Britu karavīru piekautais jaunietis šokēts par viņa saistīšanu ar Kremļa provokāciju

Incidentā ar Lielbritānijas karavīriem iesaistītais rīdzinieks Aksels Aizkalns, kurš pēc tam nonāca slimnīcā ar smadzeņu satricinājumu un lauztu degunu, ir šokēts par mēģinājumiem saistīt viņu ar Kremļa sarīkoto provokāciju, vēsta LTV7 raidījums “Segodņa večerom”.  

Pretēji laikraksta “The Telegraph” sniegtajai informācijai par “Prokremilsko provokāciju” viņš stāstīja, ka tieši viņam nepamatoti uzbruka.  

Aizkalns raidījumam stāstīja, ka liktenīgajā vakarā iestājās rindā “McDonald’s” restorānā aiz iereibušu cilvēku grupas, pēc izrunas viņš nospriedis, ka tie varēja būt briti. Viens no grupas negaidīt paraustīja viņa kaklasaiti un jautāja, kur viņš tādu ņēmis.

Aizkalns stāstīja, ka zina angļu valodu un bez jebkādām provokācijām palūdzis britu likt viņu mierā. Vēl pēc brīža šis vīrietis paziņoja, ka skaitīs līdz 10, un, ja Aksels nepazudīs, viņš dabūšot pa seju.  

“Es viņam jautāju – kāpēc. “Tāpēc, ka tu esi pilnīgs mēsls.” Viņa kaimiņi sāka skaļi smieties. Un kamēr es uz viņiem skatījos, laikam pagāja tās 10 sekundes un es saņemu pa degunu,” par notikušo LTV7 stāstīja jaunietis.

Aksels uzsvēra, ka viņš nekādi nav saistīts ar Kremli un bija šokēts par medijos izskanējušo, ka britu karavīri kļuvuši par Kremļa provokācijas upuri. Viņš to sauc par safabricējumu, kurā nav ne grama patiesības.  

Valsts policijā LTV7 noskaidroja, ka aizturētais britu karavīrs pēc dažām stundām atbrīvots. Vai viņš joprojām atrodas Latvijā, nav izdevies noskaidrot.   

Ne laikraksts, ne Lielbritānijas vēstniecība neatbildēja uz LTV7 jautājumiem par to, kā radās versija par “Kremļa roku”.

Jau ziņots, ka 1.novembrī, Rīgā par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu aizturēts Lielbritānijas karavīrs. Otrdien ap plkst.18 policija saņēma izsaukumu uz Rīgas centru par konfliktu starp diviem vīriešiem. Notikuma vietā policija konstatēja, ka 1987.gadā dzimis Lielbritānijas pilsonis, visticamāk, nodarījis maznozīmīgus miesas bojājumus citam vīrietim.

Ņemot vērā, ka brita uzvedība bija neadekvāta un arī policijas klātbūtnē viņš uzvedās agresīvi, policija vīrieti nogādāja iecirknī.

Vienā no versijām, kuru publicējis britu laikraksts "Daily Telegraph", teikts, ka konflikts sācies tad, kad abi britu karavīri ēduši "McDonald's" restorānā, kad viņiem uzbrukusi kāda banda.

Otru - pavisam citu - notikušā versiju portālam eng.lsm.lv pastāstījis kautiņā cietušā, 23 gadus vecā Aksela Aizkalna tēvs Edmunds Aizkalns. Viņš portālam eng.lsm.lv sacīja, ka viņa 23 gadus veco dēlu Akselu piekāva viens no britiem un tagad kādā no vadošajiem advokātu birojiem strādājošais puisis, kurš reizē ir arī modelis, atrodas slimnīcā.  

Britu armija ir norādījusi, ka izmeklē incidentu, kas noticis mācību "Sudraba bulta" laikā no 17. līdz 31.oktobrim. Tajās piedalījās 3000 karavīru no deviņām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti