Sadaļas Sadaļas

«Brīnumskapis» un Dakteri klauni koncertē Latvijas slimnīcās

Ja bērns nonācis slimnīcā un netiek uz Ziemassvētku koncertu, iespējams, viss nebūt nav zaudēts - muzikālais projekts "Brīnumskapis" decembrī dodas koncertēt uz daudzām slimnīcām pie mazajiem pacientiem. Līdzi "Brīnumskapī" dzīvojošajam izglītotajam Kaķītim Laķītim, Bundziniekam Lācim un citiem tēliem, dodas arī Dakteri klauni, kuri prot dziedēt ar smiekliem. Slimnīcās izskan dziemas no koncertizrādes "Tumšas-gaišas dienas" un vēl citas.

Viss sākas ar mēģinājumu, un šoreiz muzikālā projekta „Brīnumskapis" dalībniekiem tas notiek Bērnu slimnīcas bibliotēkā. Kad gūta pārliecība par skaņas tīrību un pašu balsīm, „Brīnumskapī" dzīvojošais mācītais Kaķītis Laķītis, Mūzikas Skolotājs Andris, Meitene Malvīne un arī slimnīcā jau labi zināmie Dakteri klauni ir klāt slimnīcas desmitajā - onkoloģijas - nodaļā.

Koncerts var sākties. Slimnīcas nodaļā „Brīnumskapis" koncertē tādēļ, ka daudzi smagi slimie mazie pacienti nedrīkst pamest nodaļu. Tāpēc mūziķi nolēma nākt un spēlēt pie viņiem. Pēc koncerta onkoloģijas nodaļā notika arī vēl otrs koncerts slimnīcas bibliotēkā, kas pulcēja daudz bērnu no dažādām nodaļām. Koncerta laikā varēja redzēt daudz slimnīcai neierasti priecīgu starojošu seju, un šķiet daudzi par slimošanu uz brīdi piemirsa.

Pēc koncerta Latvijas Radio uzrunāja mazo pacientu mammas:

„Mēs esam tikai desmit dienas slimnīcā, mums ir konstatēts asins vēzis, pirmais šoks ir tā kā pagājis. Mēs esam slimību pieņēmuši un domājam viss būs labi" - bērnu slimnīcā Inga ir līdzās divgadīgajai meitiņai, pēc diagnozes atklāšanas aizvadīts ļoti smags laiks. „Bērniņš istabā pavada ļoti daudz laika, mums ir sistēmas, kad jāguļ diennaktīm, un tad, kad brīvs no sistēmām, liels prieks dzirdēt koncertu, un mūzika mums ļoti patīk. Arī izkustējāmies ar klauniem, kas ir ļoti jautri".

Baibas meitiņa slimnīcā ir nedēļu: „Šeit pavadītais laiks, ārstēšanās slimnīcā bērniņam tas ir stresa pilns process, var nedaudz atslēgties no tā visa, klauni un mūzika uzlabo garastāvokli".

„Brīnumskapi" šajā koncertu programmā slimnīcās, arī reģionālajās, iesaistīja Dakteri klauni, kas jau gadu Bērnu slimnīcas pacientiem palīdz veseļoties ar jokiem. Pirms šīs koncertturnejas, „Brīnumskapis" slimnīcās nebija bijis.

„Tad nu mums likās, ka tas ir ārkārtīgi skaisti, ka nevis tikai uz lielajiem namiem un pilīm braukt, tur, kur visi nāk ar vecmāmiņām, vectētiņiem un mammām un tētiem brālīšiem, māsiņām, bet arī uz slimnīcām, tur, kur bērni nevar atnākt Ziemassvētkos," - mūziķis Ingus Ulmanis ir „Brīnumskapja" radošais tētis, kurš muzikālajā izrādē ir mācītais Kaķītis Laķītis. Viņš stāsta par uzstāšanos slimnīcā:

„Nu, es teiktu tā, ka brīnumskapī ir daži noslēpumi, ko parastie cilvēki nezina. Viens no noslēpumiem ir tas, ka ikvienam cilvēkam uz pasaules ļoti gribas prieku un tas viņus veseļo. Un mums katram dažādi iet un neiet, un mums visādi ir, un šī sajūta, ja vari otram iedot ko no savas enerģijas, no sava prieka un no savas mīlestības, jebkuram cilvēkam ir ļoti svarīgi"

Ulmanim Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļā šī bija trešā uzstāšanās reize, taču ar „Brīnumskapi" pirmā:

Tajā pirmajā reizē es arī gāju ar tādu kā bijību, bet šodien - gāju pilnīgi kā pie savējiem, absolūti. Ikvienam var viss kaut kas notikties, ikvienam var viss kaut kas būt. Man liekas, ka šī savējo sajūta ir vissvarīgākā, ka nekas nav aizmirsts, mēs visi esam kopā".

Dakteri klauni, kas iesaistīja „Brīnumskapi" slimnīcu tūrē, Bērnu slimnīcā darbojas jau aptuveni gadu. Tomēr, kā atzīst biedrības „Dakteris klauns" dibinātāja Marianna Milovska, ne visiem par Dakteriem klauniem viss ir zināms:

„Principā Dakteri klauni strādā tikai slimnīcās un tikai slimajiem bērniem vai bērniem ar kustību traucējumiem, tāpēc parasti mēs neejam ārpus slimnīcas dienām. Bet tā kā bija saprasts, ka vajag informēt sabiedrību un mammām un bērniem vajag pastāstīt par to, ka, ja gadījumā vai negadījumā viņi nokļūst slimnīcā, viņiem ir vēl viens atbalsta punkts, un tas ir Dakteris klauns".

Drīz radās doma uzstāties kopā ar „Brīnumskapi". Bet nākamgad biedrība plāno iemitināt Dakterus klaunus arī reģionu slimnīcās. Tāpēc Dakteri klauni dodas līdzi „Brīnumskapim" arī uz reģionu slimnīcām, lai iepriecinātu bērnus, kuri slimības dēļ netiek uz lielajiem „Brīnumskapja" Ziemassvētku koncertiem reģionos.

Šī Ziemassvētku tūre sākās pirms nedēļas Ogrē, „Brīnumskapis" viesosies arī Liepājā, Ventspilī un citās pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt