1:1

1:1 Gundars Rēders: Pāvels Felgenhauers

1:1

1:1 Gundars Rēders: Jānis Bordāns

1:1 Gundars Rēders: Augusts Brigmanis

Brigmanis: Pirms vēlēšanām vajadzēja vairāk klausīt Lembergam

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) vēlēšanās būtu startējusi labāk, ja savienība būtu vairāk ieklausījusies Aivara Lemberga viedoklī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica Latvijas Zemnieku savienības un Saeimas ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Pēc Brigmaņa domām, ZZS vadītajās reformās pieļautas kļūdas - piemēram, veselības reformā un, iespējams arī nodokļu reformā. "Neviens neapšauba reformu vajadzību. Bet tās nedeva pozitīvo signālu, lai vēlētājs nobalsotu. Un Lembergs uz šīm kļūdām norādīja jau iepriekš. Mēs nepratām izmantot to viņa tautsaimnieka skatījumu un ielikt tai kampaņā iekšā," teica Brigmanis.

Politiķis gan teica, ka pauž savu viedokli un citi partijas biedri, iespējams, domā citādāk.

Pēc Brigmaņa domām, premjera amata kandidāts Māris Kučinskis arī nav pārāk veiksmīgi paudis ZZS vēstījumu LTV partiju debatēs. "Viņš ir ļoti labs, pragmatisks, zinošs un profesionāls cilvēks. Bet tas vēstījums viņam neizdevās," teica Brigmanis.

Politiķis stāstīja, ka ZZS vēlēšanās ir saglabājuši pamatvēlētāju, bet nav pratuši dod signālu, piesaistīt svārstīgo elektorātu. Brigmanis uzskata, ka ZZS iekšienē jāsaprot, ko paši izdarījuši nepareizi. Tāpat arī apvienībā nosprieduši, ka vajadzīgs arī svaigs skats no malas. "Esam uzrunājuši Filipu Rajevski. Lai viņš no malas pastāsta, kā viņš to redz," teica Brigmanis.

"Ziņas par mūsu nāvi ir pārspīlētas. Mēs vēlēšanās esam zaudējuši un izdarīsim secinājumus," atbildot uz jautājumu par ZZS nākotni, teica Brigmanis. Viņš arī piebilda, ka Latvijas Zemnieku savienība ir izturējusi dažādus laikus cauri vēsturei un pastāvēs mūžīgi.

Saistībā ar nākamās valdības veidošanu Brigmanis stāstīja, ka ZZS bijušas konstruktīvas sarunas ar "KPV LV". Politiķis izcēla divus punktus, kur piekrīt "KPV LV" - obligātā iepirkuma komponentes atcelšana un koalīcijas padomes likvidēšana, lai atrastu citu sadarbības formu.

KONTEKSTS:

Augusts Brigmanis 13. Saeimā nav iekļuvis, bet politiku pamest neplāno. 

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti