Pusdiena

Eiropas Zāļu aģentūras un Eiropas banku iestādes pārcelšana raisa politiskās kaislības

Pusdiena

Neizskatītas ir vēl 10 bijušo darbinieku prasības pret KNAB

Brigmanis: Kalnozola izslēgšanai no frakcijas "kritiskā masa" nav pienākusi

Brigmanis: Kalnozola izslēgšanai no frakcijas «kritiskā masa» nav pienākusi

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijā nav pienākusi „kritiskā masa”, lai skandalozo deputātu Valdi Kalnozolu no frakcijas izslēgtu. Tā norāda frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis gan atzīst, ka diskusijas par Kalnozola vietu frakcijā atsāksies, ja Kalnozols tiks izslēgts no Latvijas Zaļās partijas, kas par to plāno lemt tuvākajā laikā.  

Pagājušajā nedēļā Kalnozola runas Saeimā kārtējo reizi pavadīja kolēģu pārmetumi. Kalnozols, kā ierasts, kāpa tribīnē pirms balsojumiem par tiesnešu apstiprināšanu.

Deputāta ieskatā, Latvijā tiesnešu amatos pārāk bieži nokļūstot sievietes. Savu viedokli par to Kalnozols pavēstīja jau pirmajā uzstāšanās reizē 12. Saeimā pērnā gada martā.

“Daudz emociju vadītu lēmumu ir mūsu tiesībsargājošajā sistēmā, [..] un sievietes savā domāšanā un lēmumu pieņemšanā vadās vairāk pēc emocijām, savukārt vīrieši ir stiprāki loģikas jautājumos,” paziņoja Kalnozols.

Brigmanis savukārt uzskata, ka “iet ar viņu debatēt un pārliecināt, tas ir, manuprāt, nevajadzīgi un lieki”.

Brigmanis stāstīja, ka ik pa brīdim „zaļzemnieku” deputātiem uzvirmo diskusijas par Kalnozola izslēgšanu no ZZS Saeimas frakcijas, tomēr pagaidām deputāti par to nav izšķīrušies.

“Ne vienmēr man arī patīk tas, ko viņš tur runā, bet es pieeju pēc tāda principa, ka katru pārveidot pēc sava ģīmja un līdzības ir vienkārši nepareizi,” Brigmanis.

“Jautājums, vai cilvēks šajā stāstā, ko viņš saka no tribīnes, ir patiess, vai viņš uzspēlē, vai viņš liekuļo. Es gribētu teikt, ka tā kritiskā masa, lai Kalnozolu izslēgtu no frakcijas, nav pienākusi,” pauda Brigmanis.

Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienības sastāvā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas valdei drīzumā būs jālemj, vai Kalnozolu izslēgt no partijas biedru rindām. To rosinājuši seši pārējie zaļās partijas deputāti Saeimā pēc tam, kad Kalnozols esot neētiski izteicies par veselības ministri Andu Čakšu, kura šobrīd ir bērna gaidībās. Pats Kalnozols savu teikto atstāsta šādi.

“Es norādīju, ka ārsti ir atklājuši un ārsti ir konstatējuši, ka cilvēkam stresa stāvoklī samazinās imunitāte, un līdz ar to, ja sieviete ir stāvoklī, arī bērna imunitāte samazinās pret slimībām. Var būt lielāki slimības gadījumi. Ja mēs negribam slimot un negribam saslimdināt savu bērnu, lūdzams izvairāmies no stresa situācijām,” klāstīja Kalnozols.

Kalnozols uzskata, ka no partijas viņu rosina izslēgt partijas iekšējās konkurences un intrigu dēļ.

Tikmēr viens no rosinātājiem deputāts Jānis Trupovnieks to noliedz. Trupovnieks uzskata, ka Kalnozols Saeimā cenšas risināt personiskas problēmas. Tāpat Kalnozols nestrādājot komandā un, protams, iemesls ir arī viņa attieksme pret sievietēm.

“Nesaprotams, kāpēc Kalnozola kungs tā nemīl sievietes? Vai tās veselības jomā strādājošas, vai tieslietu jomā strādājošas. Ja runā par sievietēm un vispār par cilvēku savstarpējām attiecībām, komunikāciju, savu priekšlikumu izteikšanu, par to, lai tevi sadzirdētu, ir jāmeklē ceļš tāds, lai viņš nebūtu nevienam personiski aizskarošs un kopīgi arī būtu saprotams, par ko mēs cīnāmies un ko mēs gribam,” norādīja Trupovnieks.

Šobrīd Kalnozola darbība Zaļajā partijā ir apturēta. Partijas vadītājs Edgars Tavars norāda, ka par Kalnozola izslēgšanu partijas valde, visticamāk, lems nākamnedēļ.

Izslēgšana no partijas nenozīmē, ka Kalnozols nevarēs turpināt darbu Saeimā. Tomēr Augusts Brigmanis atzīst - ja Kalnozolu izslēgs no partijas, būs diskusijas arī par deputāta izslēgšanu no ZZS Saeimas frakcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti