Brigmanis: Bēgļi būs lielākais ES izaicinājums, bet mums jāprot pateikt «nē»

Lai gan bēgļu plūsma tuvākajos gados būs lielākais izaicinājums Eiropas Savienībai (ES), tomēr Latvijai ir jāspēj atteikt saviem partneriem turpmākai patvēruma meklētāju uzņemšanai. Tā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sestdien, 16.aprīlī, sacīja partijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Attiecībā uz aktuālo bēgļu jautājumu Augusts Brigmanis uzsvēra, ka Zemnieku savienība arī turpmāk neatbalstīs bēgļu uzņemšanu pēc kvotu principa: “Tā var būt tikai brīvprātīga valsts iniciatīva. Apzināmies, ka esam piederīgi Rietumeiropas vērtībām un solidāri esam apņēmušies uzņemt noteiktu skaitu patvēruma meklētāju, kuri atbilst skaidriem kritērijiem.

Bet tā tas nevar turpināties bezgalīgi. Tādēļ skaidri esam pauduši, ka turpmāk bēgļu krīzes risināšanai savu iespēju robežās varam iesaistīties finansiāli.”

Viņš arī norādīja uz migrācijas ekspertu brīdinājumiem, ka vasarā patvēruma meklētāju plūsma atjaunosies ar jaunu sparu. Tādēļ tuvākajos gados jābūt gataviem, ka tas būs lielākais ES izaicinājums.

“Bet mums jābūt pietiekami drosmīgiem un jāspēj saviem partneriem pateikt “nē” turpmākai bēgļu uzņemšanai,” sacīja Brigmanis.

LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis par bēgļu uzņemšanu
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Brigmanis kongresā arī akcentēja, ka galvenās mūsu valsts šī brīža prioritātes ir straujāka tautsaimniecības attīstība un valsts ārējā un iekšējā drošība. Tāpēc drošības jautājumos jāuztur cieša sadarbība ar NATO un Eiropas Savienību un jāatrod pareizais balanss starp drošību un brīvību.

Vēstīts, ka kopumā Latvijai paredzēts uzņemt 531 personu no 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā.  Pirmās divas bēgļu ģimenes, kuras Latvija brīvprātīgi piekritusi uzņemt, ieradās februāra sākumā.

Kopumā pērn ES ieradās vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju, bēgļu un migrantu. Savukārt šogad viņu skaits pēc ES un Turcijas līguma noslēgšanas ir krasi samazinājies. Tiek gan pieļauts, ka viņi varētu uz Eiropu doties pa citiem ceļiem, piemēram, caur Itāliju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt