Rīta Panorāma

Intervija ar Signi Plūmiņu

Rīta Panorāma

Ērģelniece Iveta Apkalna saspēlē ar orķestri Sinfonietta Rīga

Intervija ar Augustu Brigmani

Brigmanis aicina biedēt bēgļus par dzīves grūtībām Latvijā

Bēgļiem ir jāstāsta, cik daudz cilvēku brauc prom no Latvijas, cik zemi ir pabalsti un cik aukstas ir Latvijas ziemas, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" trešdienas rītā sacīja ZZS līderis Augusts Brigmanis.

Ziņots, ka ZZS līdztekus Nacionālajai apvienībai ir viena no divām koalīcijas partijām, kas paudušas, ka nevēlas bēgļu ienākšanu Latvijā.

Arī intervijā LTV Brigmanis neslēpa, ka personiski nevēlas bēgļu un patvēruma meklētāju ienākšanu Latvijā. Taču, viņaprāt, būtu godīgi, ja viņus brīdinātu, cik skarbi ir dzīvot Latvijā, un tad lai viņi paši saprot, vai vēlas dzīvot Latvijā. "Ir jābūt ļoti patiesam mūsu dzīves atainojumam. (..) Viņš būs izvēlējies [kur dzīvot] un zinās, uz ko jābūt gatavam," sacīja Brigmanis, piebilstot, ka "nevienu ar varu šeit dzīvot nespiedīs".

Vaicāts, kā uzlabot gaidāmo bēgļu dzīves apstākļus Latvijā, Brigmanis atkārtoti norādīja, ka "personiski negribu viņus te redzēt", tāpēc kaut ko ieteikt nespēj, jo tas būtu pret paša gribu. Tiesa, viņš, teikumu nepabeidzis, arī norādīja, "ja jau reiz cilvēks ir atbraucis, tad mēs nevaram pret viņu izturēties, kā pret....".

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija pagājušajā otrdienā nāca klajā ar ziņojumu par iecerēto rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai. Neskatoties uz to, ka valdībai pagaidām vēl nav izdevies vienoties par to, kura no iestādēm būs atbildīga par patvēruma meklētājiem un cik tam tiks atvēlēts līdzekļu, galvenie rīcības plāna punkti valdībai jau ir skaidri.

Plaši apspriestais rīcības plāns patvēruma meklētāju uzņemšanu lielus pārsteigumus nav nesis – aplēses liecina, ka 531 bēgļa uzņemšanai būs nepieciešami aptuveni 16 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa būtu līdzekļi no Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju un integrācijas fonda, bet daļa – arī no pašas Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Latvija paudusi gatavību brīvprātīgi uzņemt 250 bēgļus, bet saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs papildus jāuzņem 281 patvēruma meklētājs - kopumā 531 persona no 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā.

Sākotnējais Eiropas Komisijas (EK) plāns paredzēja arī pārvietot aptuveni 54 000 bēgļus, kuri atrodas Ungārijā, bet tā kā Ungārija balsoja pret obligātajām bēgļu sadales kvotām, pašreizējā vienošanās uz tiem neattiecas.

Uz Latviju bija plānots pārvietot vēl 237 cilvēkus no Ungārijas, un šīs kvotas liktenis pagaidām nav skaidrs. EK plāno gada laikā vērtēt situāciju un nepieciešamības gadījumā, iespējams, šīs kvotas ietvaros starp ES dalībvalstīm sadalīt bēgļus no Itālijas un Grieķijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti