Dienas ziņas

Atskaitās par valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas gaitu

Dienas ziņas

Eiropadomē spriež par klimata vienošanos

Terehovā atkal veidojas rindas

Brīdina par palielinātu kravas auto rindu pie Terehovas muitas kontroles punkta

Šonedēļ ievērojami palielinājusies transportlīdzekļu rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID), aicinot Latvijas-Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevas kontroles punktu.

Gaida rindā

Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa - Ādmine
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Aizvadītajās trīs diennaktīs rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta ir būtiski palielinājusies. 9. decembra rītā rindā gaidīja 370 kravas automašīnas, 10. decembra rītā – 400, bet 11. decembra rītā – 570 kravas automašīnas.

Tālbraucējiem rindā nākas gaidīt pat vairākas diennaktis.

“Sanāk, ka jau otro diennakti stāvu uz robežas. Robežkontroles punktā “Bobrovniki” Baltkrievija-Polija bija eksperiments, kas sliktāk strādā: baltkrievu robežsargi vai poļu. Un izrādījās, ka visi strādā labi. Vainīgi ir autovadītāji. Varbūt būtu jāizsauc papildu maiņas, lai vienkārši palielinātu caurlaidību. Gadās, ka uzkaras datori un programmas un tad nelaiž mašīnas. Krievi savukārt ļoti daudzas mašīnas pārbauda ar rentgenu,” zina stāstīt Dmitrijs, tālbraucējs no Baltkrievijas.

“Šeit visi te tā stāv, nekā īpaša tur nav. Ierasti šajā laikā stāv. Vai nu vienā pusē nestrādā, vai otrā, un tā veidojas tad tādi karuseļi. Kamēr ir remonts, tā laikam arī būs visu laiku,” spriež Genādijs, tālbraucējs no Rīgas.

Ierasti pirms Ziemassvētkiem

VID norāda, ka Latvijas pusē nekādas izmaiņas muitas dienesta darbā, kas ietekmētu kontroles punktu caurlaidību, nav veiktas. Robežu šķērso tik daudz transportlīdzekļu, cik tiek ielaisti Buračku kontroles punktā Krievijas pusē.

“Šonakt bija tāda situācija, ka bija pārtraukta kravas transportlīdzekļu plūsma tieši no deviņiem vakarā līdz divpadsmitiem naktī. Krievijas pusē bija problēmas ar datoru sistēmu,” stāsta Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants Valdis Jukšs.

“Pie tam viņiem arī, pēc informācijas, nedarbojas pašlaik stacionārā rentgeniekārta. Viņiem ir pārvietojamā uz šo brīdi, kas strādā daudz lēnāk. Tiek taisītas visas automašīnas vaļā un skenētas, līdz ar to kontroles laiks ir pagarināts. Bet sakarā ar vienošanos mums tās visas normas, kas ir noteiktas, pildās,” skaidro VID Muitas pārvaldes muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Gunārs Zambars.

Pēc abu pušu vienošanās diennaktī vidēji jāpārbauda vismaz 300-350 kravas transportlīdzekļus.

Rindu palielināšanos saista ar gada nogales tuvošanos un nepieciešamību pārvadātājiem veikt plānotās kravu piegādes pirms svētkiem. Arī iepriekšējos gados rindas ir pieaugušas pirms Ziemassvētkiem, bet pēc tam strauji samazinājušās.

VID Muitas pārvalde ir informējusi Krievijas Federālo muitas dienestu par situāciju. Ņemot vērā straujo kravas automašīnu skaita pieaugumu, Krievijas pusē būtiski palielinājies darba apjoms, veicot importējamo kravu kontroli, tādējādi robezšķērsošanas laiks paildzinās.   

Savukārt pie Grebņevas kontroles punkta transportlīdzekļu rindu nav bijis visu decembri. Lai izvairītos no diennaktīm ilgas gaidīšanas rindās, pārvadātāji, kas ved preces uz Krieviju, aicināti izvērtēt un izmantot iespēju Latvijas-Krievijas robežu šķērsot caur Grebņevas kontroles punktu.

Tomēr pārvadātājiem ceļš caur Grebņevu Kārsavā izmaksu ziņā ir dārgāks, jo tas ir maksas ceļš, bet caur Pāterniekiem Krāslavā uz Krieviju jāmēro garāku ceļu caur Baltkrieviju. Palielinoties rindām, būtiski pārkāpumi nav konstatēti, un, ja arī ir, tie vairāk saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti