Dienas ziņas

Bargā ziema rada grūtības Eiropā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sniegs apgrūtina braukšanu

Brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un ceļu apledojumu

Sniegotie laika apstākļi apgrūtinājuši braukšanas apstākļus lielā valsts daļā. Autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, braucot pa valsts un reģionālajiem ceļiem, un arī galvaspilsētā pārvietošanās ir krietni lēnāka nekā parasti. Turklāt sinoptiķi sola, ka vakarā laiks skaidrosies un slapjie ceļi apledos.    

Piektdien, 11. janvārī, Rīgā uz ielām veidojās garāki sastrēgumi, nekā ierasts. Arī gājējiem nākas krietni piepūlēties, lai nokļūtu gājiena galapunktā, jo ir slidens. Bet turpat nenogurdami sniega lāpstas cilā sētnieki. Un arī brauktuves tīrīšana notiek, taču snigšanas laikā visas ielas uzturēt tīras ir neiespējami.

“Ja snigšana ir intensīva un visas dienas garumā, ja kāds posms ir tīrīts no rīta, mašīna ir maršrutā citā ielas posmā, tad skaidrs, ka snigšanas gadījumā šis notīrītais posms arī aizsnieg, bet tīrīšana turpinās, kamēr snieg sniegs. Brauktuvēm jābūt attīrītām ir 3 stundas pēc snigšanas beigām,” atgādināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Šoferiem šādā laikā jārēķinās ar lēnāku satiksmi, tāpēc braucieni jāplāno.

Un ne tikai pilsētā – šobrīd braukšana ir apgrūtināta arī teju uz visiem valsts un reģionālajiem ceļiem.

Izņēmums ir daži ceļa posmi uz Liepājas un Ventspils šosejas, kā arī pie Baltkrievijas robežas.

 “Ņemot vērā šos braukšanas apstākļus, autovadītājus aicinām, protams, izvēlēties braukšanas ātrumu, kas ir atbilstošs ceļa seguma stāvoklim un ir drošs, un arī izvēlēties tomēr lielāku braukšanas distanci,” aicināja “Latvijas valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova.

Par to, lai uzlabotu braukšanas apstākļus uz valsts ceļiem, šobrīd rūpējas vairāk nekā 110 tehnikas vienības. Taču situāciju būtiski ietekmē nepastāvīgie laika apstākļi.

“Meteorologi prognozē, ka Kurzemē var būt lietus arī šodien, līdz ar to tie laika apstākļi mainās, no plusa uz mīnusu mainās arī temperatūra, kas nozīmē, ka ceļi var arī apledot, tāpēc jābūt īpaši piesardzīgiem,” norādīja Kononova.

To, cik ilgi braukšanas apstākļi būs apgrūtināti, ir grūti prognozēt. “Valsts ceļi” atgādina, ka par slideniem ceļu posmiem un sniega sanesumiem autovadītāji var informēt pa viņu informācijas tālruni  8000 5555, lai ceļu uzturētāji varētu operatīvāk rīkoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti