Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izdara secinājumus par Valdgales ugunsgrēku

Brīdina cilvēkus nedoties mežā un purvā Valdgales ugunsgrēka apkaimē

Valdgales pagasta meža un purva ugunsgrēka dzēšana turpinās, perimetrs ir ierobežots, bet notiek gruzdēšana. Dienesti uzsver, ka viena no problēmām ir cilvēki, kuri dodas mežā, nesaprotot, cik bīstama ir situācija.

Talsu novada Civilās aizsardzības komisija no pirmās ugunsgrēka dienas regulāri rīko tikšanās, lai konstatētu, kas notiek mežā, izdarītu secinājumus un plānotu vairākus soļus uz priekšu, lai visiem iesaistītajiem dienestiem būtu skaidrs, kā rīkoties.

3.augustā sapulcē piedalījās finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība): “Sakaru līdzekļi dienestiem ir jāpastiprina, lai šādās kritiskās situācijās tie varētu operatīvi apmainīties ar informāciju. Valsts meža dienestam joprojām ir jāpastiprina cita veida aprīkojums, arī automašīnas un to apkalpojošais personāls. Es arī lūdzu dienestus sagatavot informāciju, sniegt savus priekšlikumus, lai rudenī budžeta veidošanas procesā to varētu ņemt vērā.”

Kā saka ugunsgrēka dzēšanā iesaistītie dienesti, jau no pirmās dienas darbs noticis operatīvi un ar lielu atbildības sajūtu pret savu darbu. Ja darbi netiktu koordinēti tik labā līmenī, tad sekas varētu būt bijušas daudz smagākas. Lielākais ieguvums bijis ārvalstu spēku piesaistīšana, jo no baltkrievu helikopteru pilotiem gūta pieredze, kas noderēs arī turpmāk.

“Baltkrievijas piloti tieši bija vieni no tiem, kas pirmie atklāja ugunsgrēku pie Usmas, kas tika likvidēts, kurš varēja izraisīt arī bīstamību, jo tur arī blakus bija purvs,” norādīja Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols.

Pašlaik ugunsgrēks ir ierobežots, nav atklātu liesmu, bet notiek kūpēšana vairākās vietās. Ugunsdzēsēju prioritāte ir šīs vietas atrast un nodzēst. Kā saka speciālisti, situācija būtiski mainīties vairs nevarot.

Vēl vairākus mēnešus mežs būs bīstams, jo turpināšot krist koki un purvā izveidojušās bedres, kuras ir dzīvībai bīstamas.

Joprojām ap perimetru dežūrē Valsts policija, bet jau drīzumā tiks uzstādītas brīdinājuma zīmes.

“Mēs esam faktiski jau pasūtījuši brīdinājuma zīmes, lai izvietotu ugunsgrēkam pa perimetru. Teritorijai apbraucamā zona riņķī būtībā jau ir sakārtota. Protams, ir jautājums par purva pusi, kur var pārvietoties tikai ar kājām vai ar specializētu tehniku,” stāsta “Latvijas Valsts mežu” Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners.

Kopumā izdeguši 1354,9 hektāri, un ugunsgrēka perimetrs ir 25,8 kilometri.

KONTEKSTS:

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma 17.jūlija vakarā.

Dienu vēlāk no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. Taču jūlija beigās no evakuētajiem 70 cilvēkiem aptuveni 50 bija jau atgriezušies mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt