Dienas ziņas

Bārbelē restaurēts votu tautas tērps

Dienas ziņas

Ēdināšana skolā un mājās atšķiras

Braukšanas apstākļi laukos

Braukšanas apstākļi laukos: dažreiz «labāk ar ragavām»

Lai gan ceļu uzturētāji un pašvaldības cenšas tīrīt un kaisīt ceļus ar pretslīdes līdzekļiem, tomēr situācija dažādos novados ir atšķirīga. Citviet slapjš sniegs, atkusnis un temperatūras svārstības ir galvenie noteicēji situācijai uz ceļiem. 

Latgali šonakt pārsteidza putenis. Lai ceļu stāvoklis nebūtu bīstams, autoceļu uzturētāju tehnika uz ceļiem bija manāma jau četros no rīta.  

Lauku iedzīvotājs Jāzeps vērtēja, ka ceļu stāvoklis ir “švaks, nav jau tīrīti, [..] kājām tagad septiņi kilometri pusotru stundu jāiet”.

Tāpat kā Jāzepam arī citiem cilvēkiem pirmdien laika apstākļu un ceļu stāvokļa dēļ bija apgrūtinātas ikdienas gaitas. Īpaši šādos laika apstākļos grūtāk klājas lauku reģionu iedzīvotājiem, kurus ceļu tīrīšanas iekārtas sasniedz vēlāk - pēc tam, kad iztīrīti visi valsts galvenie ceļi.

Bērzpils pagasta iedzīvotāja Ineta stāstīja, ka ar mašīnu pārvietoties varētu būt grūti, “mēs ar ragavām jau varam izbraukt,  [..] jo diezgan pieputināja pa nakti”.

Skolēnu autobusa šoferis Staņislavs atzina, ka ziema šogad īpašas raizes nesagādā – transports tai ir sagatavots, visur ceļš ir izbraucams un bērni skolā ierodas laikus. Lai skolēnu autobusi savlaicīgi izbrauktu no sākumpunkta, visa traktortehnika uz lauku ceļiem darbu uzsāka jau no pulksten piecos rītā.  

“Varbūt pa lielajiem ceļiem, kur sāli ber, tur tie autiņi iet vairāk, bet nu šeit pa tiem lauku [ceļiem] nav nekādu problēmu,” stāstīja Staņislavs.

Arī “Latvijas autoceļu uzturētāja” Rēzeknes nodaļas vadītājs Andris Kiščenko uzsvēra, ka pašlaik situācija uz ceļiem Latgalē tiek kontrolēta un  atbildīgie dienesti gādā par to, lai tiktu nodrošināti droši braukšanas apstākļi.

“Visas tehnikas vienības, kas ir aprīkotas ar sniega novākšanas iekārtām, šonakt strādāja. Praktiski situācija uz ceļiem šobrīd ir kontrolēta, un visi ceļa segumi atbilst uzturēšanas klasei,” sacīja Kiščenko.

Arī turpmākajās dienās sinoptiķi prognozē ļoti mainīgus laika apstākļus - gan apledojumu, gan slapju sniegu, gan arī gaisa temperatūras svārstības, tāpēc autovadītāji aicināti būt piesardzīgi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti