Panorāma

Panorāma

Panorāma

Aizdomas par 9. klašu vēstures eksāmena nopludināšanu

Brasas tiltu, visticāmāk, būvēs no jauna

Brasas pārvada vietā jauno tiltu varētu izbūvēt līdz 2023.gadam; izmaksas vēl nav zināmas

Brasas tilta remonts atklājis defektus pārvada nesošajās konstrukcijās. Tas nozīmē, ka, visticamāk, tilts būs jānojauc un vietā jāceļ jauns. Šobrīd remontdarbi ir apturēti. Kā tas ietekmēs tilta atjaunošanas izmaksas, Satiksmes departaments pagaidām nekomentē.    

ĪSUMĀ:

  • Tilts ir sliktākā stāvoklī, nekā domāts.
  • Visticamāk, tas jānojauc un jābūvē jauns.
  • Remontam bija plānots tērēt ap 10 miljoniem eiro.
  • Cik izmaksās jauns tilts, pagaidām nav skaidrs.
  • Jauno tiltu varētu uzbūvēt līdz 2023. gadam.  
  • Šajā laikā satiksme pilnībā jāslēdz nebūšot.

Brasas tilta remonts sākās aprīlī, taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Ko darīt tālāk – Rīgas domes Satiksmes departaments sola atbildēt līdz jūnija beigām, taču, visticamāk, tilts jānojauc un vietā jābūvē jauns.

Galvenā problēma – betons tilta konstrukcijās izrādījies ar zemāku nestspēju, nekā rēķināts būvprojektā, pēc kura sākti remontdarbi.

Projekts paredzēja paplašināt tilta braucamo daļu, taču konstrukciju zemā nestspēja to darīt neļauj.

“Gaidāmais rezultāts ir atdalīta telpa gājējiem, velobraucējiem no sabiedriskā transporta un privātā transporta braukšanas joslām. Tas ir pirmais. Otrais – mēs saprotam, ka jāpalielina tilta nespēja. Droši vien būs jābūvē jauns tilts,” atzina departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Tilta remontam bija paredzēts tērēt aptuveni 10 miljonus eiro. Cik izmaksātu būvēt tiltu no jauna, Reinbahs nevarēja atbildēt.

Arī par zaudējumiem remonta pārtraukšanas dēļ runāt esot pāragri tāpēc, ka būvnieki līdz šim veikuši tikai demontāžas darbus, kas vajadzīgi jebkurā gadījumā. Ja līgumu ar būvniekiem vajadzēs lauzt, arī tas zaudējumus nenesīšot, jo dome no līguma vienpusēji varot atkāpties.

Jauno tiltu varētu uzbūvēt līdz 2023. gadam. Šajā laikā satiksme pilnībā jāslēdz nebūšot.

“Būvniecība paredz tādu iespēju - būvēt tiltu pa daļām, saglabājot tramvaja kustību. Ja projektētājs pieņems lēmumu, ka tas nav iespējams, mēs paredzējām arī šo variantu, un šobrīd sāksim būvēt dzelzceļa pārbrauktuvi blakus tiltam,” skaidroja Reinbahs.

Rīgas domes Satiksmes un transporta komitejā opozīcijas deputāti vēlējās noskaidrot, kāpēc patieso tilta stāvokli nevarēja uzzināt pirms remontdarbiem.

Satiksmes departaments tiltus apseko vismaz reizi piecos gados, taču komitejas priekšsēdētājs Vadims Faļkovs (“Saskaņa”) stāstīja, ka nereti defektus var atklāt tikai tad, kad objektā sākas būvdarbi.

“Tas, remontējot vecās celtnes, notiek visai regulāri. Nesaimnieciski, saimnieciski, man grūti atbildēt. Speciālisti tiltu apsekoja, deva savu slēdzienu,” sacīja Faļkovs.

Kaut gan tilta nestspēja izrādījusies zemāka, nekā domāts, tilts esot drošs. Pagaidām gan pa to aizliegts braukt zemās grīdas tramvajiem un transportlīdzekļiem, kas smagāki par 30 tonnām.  

KONTEKSTS:

Pašreizējais Brasas tilts būvēts pirms 60 gadiem.

Pērn, apsekojot Rīgas tiltus, Brasas tilts tika atzīts par bīstamu un vissliktākajā stāvoklī esošo tiltu Rīgā, tiesa, toreiz norādīts, ka tilts vēl var būt drošs satiksmei 2 – 3 gadus. Rīgas dome jau iepriekš solīja to remontēt, taču tam bija dažādi šķēršļi, un remontu sāka šogad aprīlī. Saistībā ar remontdarbiem līdz 20. augustam slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedriskā transporta) uz Brasas tilta virzienā uz pilsētas centru.

Remonta laikā tilta stāvoklis novērtēts kā kritisks, un tādēļ maijā uz nedēļu tika slēgta tramvaju satiksme uz tilta. Pēc tramvaju satiksmes atjaunošanas gan būvdarbus pilnā apjomā neatsāka, jo jāizstrādā plāns nesošo konstrukciju stiprināšanai.

Tāpat būvnieki atklāja apbedījumus pie Brasas tilta un apturēja būvdarbus, lūdzot Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi sniegt savu atzinumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti