Sadaļas Sadaļas

Brasas cietumā rīko dažādus izglītojošus pasākumus

Kamēr Tieslietu ministrija domā, ko darīt ar slēgto Brasas cietumu, Ieslodzījuma vietu pārvalde, sadarbojoties ar dažādām organizācijām, tajā rīko pasākumus. Cilvēku interese par cietumu un tajā notiekošo ir liela. Vietā, kurā vēl nesen mājoja bīstami noziedznieki, tagad notiek orientēšanās sacīkstes.

Brasas cietumā rīko dažādus izglītojošus pasākumusZane Mače

Brasas cietumā, vienā no vecākajiem Latvijas cietumiem, kurš atrodas netālu no Rīgas centra, sodu izcieta vīrieši.

"Brasas cietums laikā, kad aktīvi darbojās, bija slēgtais cietums. Šajā slēgtajā cietumā mūsdienās uzturējās vīrieši par smagu un sevišķi smagu noziegumu izdarīšanu," stāsta Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāve Aija Fedorova.

Pēdējos gados te sodu izcieta vidēji 330 notiesāto.

Cietuma ēka bija tik novecojusi, ka tās uzturēšana valsts makam bija smaga nasta. Tāpēc kopš 1. aprīļa cietums ir slēgts. Tā iemītnieki sodu tagad izcieš citos Latvijas cietumos. Tomēr restotajā ēkā klusums nevalda. Tajā aktīvi cilvēki, sadarbojoties ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Tieslietu ministriju, rīko dažādus pasākumus.

"Ar tiešām radošām un ļoti, ļoti labām iniciatīvām nāk klajā iedzīvotāji, radi, draugi, pilsoniski aktīvie cilvēki, kuri nenobīstas no cietuma baisā iespaida

un kuri nāk un saka: "Hei, mums ir ideja. Mēs to vēlamies īstenot." Tad mēs meģinam saprast, vai un kādā veidā tas ir iespējams," skaidro Fedorova.

Ieslodzījuma vietu pārvalde te rīkojuši arī izglītojošas ekskursijas, stāstot par ieslodzījuma nozīmi un resocializāciju.

Skanošie pīkstieni nav kardiogramma. Kādā sestdienas rītā tukšajā cietumā pulcējas orientēšanās fani. Viņi pārbauda signālu savām GPS aprocēm. Pirmo reizi Brasas cietumā notiek sacensības, Latvijas telpu orientēšanās kausa noslēguma posms. Pēc brīža tam tiek dots starts.

Apmēram 500 cilvēku, bruņojušies ar galvas lukturīšiem un speciālām kartēm, ložņā pa cietuma teritoriju, meklējot kontrolpunktus. Tie izvietoti pa visu slēgto cietuma teritoriju - vietās, kur vēl pirms deviņiem mēnešiem pastaigājās tikai ieslodzītie un cietuma personāls.

Reinis un Matīss rāda savus rezultātus. Sacīkstes noteikums bija pareizā secībā savākt punktus. Reinis saka, skrējienam pieteicies tā īpašās vietas dēļ.

Kāds tad ir iespaids par vietu, kurā vēl nesen notika soda izciešana? Reinis saka, ka bijis tieši tik skarbi, cik cietumā ir skarbi. Atgriezties te viņš negribētu.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāve Aija Fedorova stāsta, ka cilvēkiem ir liela interese par slēgto vietu. Cietumi ir atsaucīgi un labprāt uzklausa dažādu organizāciju idejas par pasākumiem ar mūriem apjoztajā teritorijā.

Šāda veida pasākumi ir iespējami, jo objekts vēl tiek gatavots nodošanai tālāk. Kāds būs cietuma liktenis, tas pagaidām nav zināms. Arī Ieslodzījuma vietu pārvalde gaida Tieslietu ministrijas lēmumu. Iepriekš Latvijā ir slēgti četri cietumi. Tie nonākuši gan privātu saimnieku rokās, gan pašvaldības pārziņā. Kas notiks ar Brasas cietumu, to, visticamāk, uzzināsim jaunajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt