Borisovkā cer atjaunot dievnamu pēc ugunsgrēka

Aizvadītajā nedēļā uguns nelaime skāra Rēzeknes novada Silmalas pagastā esošo vairāk kā simt gadu veco Borisovkas vecticībnieku draudzes lūgšanu namu. Lai arī pēc postoša ugunsgrēka par ēku tagad liecina tikai ķieģeļu sienas, jo sadedzis viss - arī vērtīgas ikonas, draudzes locekļi ir cerību pilni naudu savākt un gada laikā lūgšanu namu atjaunot. Esot arī pirmie ziedotāji.

Visu šo nedēļu Rēzeknes novada Silmalas pagasta Borisovkā turpinājās aizvadītajā nedēļā notikušajā postošajā ugunsgēkā sadegušā vecticībnieku lūgšanu nama gruvešu nokopšanas darbi, stāsta Borisovkas vecticībnieku kopienas priekšsēdētājs Iļja Jefstafjevičs un viņa sieva Darosida.Darbus veica vairāki novadā pagaidu algotajos sabiedriskajos darbos nodarbinātie jeb tā sauktie "simtlatnieki", pašā Borisovkā dzīvojot vien 11 cilvēki.

Tagad darbi jau pabeigti, daudzas piekabes ar sodrējiem jau izvestas, pagalmā sarindotas apdegušās metāla plāksnes, ar ko agrāk bija noklāts dievnama jumts, bet ko tālāk ar no dievnama pāri palikušajām vien ķieģeļu sienām darīt, viņiem vēl pašiem ir jautājums.

Zaudējumu apmēru vēl aprēķināt nevar, bet tie būs ievērojami, visa dievnama iekšpuse izdegusi, sadegušas grāmatas, vērtīgas apzeltītas ikonas, arī 2012.gadā nozagtās ikonas, kuras vēl pavisam nesen dievnamam atgrieztas atpakaļ.

Dievnams te Borisovkā ticis apzagts vairākkārt, tāpēc uzstādīta arī signalizācija, kas pēc Iļjas Jefstafjeviča vārdiem šoreiz dievnamu pazudinājusi. Iespējams, vainīgo signalizācijas īssavienojumu postošāku padarījusi svaigā krāsa, kas te bijusi pēc tikko pirms Lieldienām veiktā remonta.

Drīzumā te tiek gaidīti eksperti lai veiktu zaudējumu aprēķinus.

Jāatzīst, ka uz dievnamu lūgties ikdienā atnākot vien pāris sievietes, kas to tagad darīs blakus esošajā draudzes mājā, tomēr svētku reizēs te pulcējušies vairāk nekā 200 cilvēki.  Arī tagad Borisovkas vecticībnieku draudze ir apņēmības pilna un gana optimistiski noskaņota dievnamu atjaunot, jau šobrīd tiekot vākti ziedojumi.

Ziedojumu grāmatā te pierakstīti 23 cilvēki, ziedojumiem ir atvērts konts bankā, tie tiekot nesti arī skaidrā nauda, ar optimismu stāsta Borisovkas vecticībnieku kopienas priekšsēdētājs Iļja Jefstafjevičs un viņa sieva Darosida, atklājot ka vispirms nopostītajām dievnamam nepieciešams jumts, kas arī ir visdārgākais un varētu izmaksāt vismaz 10 000 eiro

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti