Sadaļas Sadaļas

Borisa un Ināras Teterevu fonds piešķir 50 000 eiro jaunā koronavīrusa izpētei

Lai stiprinātu Latvijas zinātnieku un mediķu cīņu pret Covid-19 izraisošo SARS-CoV-2 vīrusu, Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris 50 000 eiro koronavīrusa izpētei. Pirmo atbalstu gūs divi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētījumi, informēja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

Pirmais pētījums paredz, izmantojot kvalitatīvi ievāktu Covid-19 pacientu materiālu, noteikt cilvēka imunoloģiskos, ģenētiskos un vides faktorus, kas ietekmē SARS-CoV-2 izraisītās Covid-19 klīniskās izpausmes. Tas ir īpaši būtiski, lai varētu prognozēt slimības gaitu dažāda riska grupu pacientiem, un rezultāti varēs tikt izmantoti, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu. Pacientu materiāls tiks uzglabāts Valsts iedzīvotāju genoma datu bāzē. Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, vadošajām Latvijas slimnīcām un citām zinātniskajām institūcijām izveidoto pacientu materiāla biobanka varēs izmantot Latvijā noteikto vīrusa mutāciju tālākai izpētei un citiem ar Covid-19 nākotnes pētījumiem Latvijā un starptautiskā mērogā.

Savukārt otrs pētījums paredz pievērst īpašu uzmanību mediķu aizsardzībai – ar virtuālās realitātes simulāciju palīdzību tiks uzlabota pareiza individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana sasirgušu pacientu ārstēšanas un uzraudzības laikā, tādējādi samazinot iespēju medicīnas darbiniekiem inficēties savās darbavietās. Turklāt šī pētījuma rezultāti būs operatīvi pielietojami slimnīcās Latvijā un arī citur, atzīmēja fondā.

"Manam vīram vienmēr bijis svarīgi, lai mūsu darbība padarītu pasauli par nedaudz labāku vietu. Šodien, kad pandēmija skar pilnīgi ikvienu, ir pašsaprotami, ka fonds arī sniedz savu artavu cīņai pret bīstamo vīrusu. Boriss bija ārsts, un Rīgas Stradiņa universitāte bija viņa augstskola. Boriss veltījis daudz tās izaugsmes veicināšanai, un viņš būtu lepns, zinot, ka tur tiek meklēti līdzekļi, kā pasargāt Latvijas mediķus un pacientus no šī koronavīrusa. Esmu pārliecināta, ka arī Latvijas zinātnieki un mediķi spēj dot būtisku ieguldījumu vīrusa nāvējošās ietekmes ierobežošanai, tāpēc uzskatu par mūsu pienākumu viņus atbalstīt. Mums visiem kopā ir jāatrod veids, kā savaldīt šo vīrusu," norādīja mecenāte Ināra Tetereva.

Fonds atbalstījis RSU kopš savas darbības pirmsākumiem. Borisa un Ināras Teterevu fonds ir piešķīris dažādas stipendijas universitātes studentiem un pasniedzējiem - "Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā" līdz šim piešķirta 23 studentiem, savukārt studiju kursu modernizācijai kopumā piešķirta 91 mērķstipendija docētājiem, un atbalstīti citi projekti.

Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt