Rīta Panorāma

Intervija ar Gvido Princi

Rīta Panorāma

Intervija ar Santu Lozdu

Intervija ar Jāni Bordānu

Bordāns: Vietas Saeimas prezidijā pienākas partijām ar lielāko mandātu skaitu

Saeimas prezidiju būs iespējams ievēlēt, un ir skaidrs, ka tajā vajadzētu būt pārstāvētām piecām partijām ar vislielāko mandātu skaitu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns.

Pēc viņa domām, palielināt prezidija vietu skaitu būtu neefektīvi. Tādējādi Zaļo un Zemnieku savienībai, kā arī "Jaunajai "Vienotība"" vajadzētu samierināties ar to, ka tām vietu prezidijā nebūs.

Bordāns atturējās runāt par konkrētiem amatiem, kurus partija vēlētos prezidijā, bet apstiprināja, ka Dagmāra Beitnere-La Galla varētu tikt virzīta prezidija priekšsēdētāja amatam.

Vaicāts par valdības veidošanas sarunām, Bordāns teica, ka partijas noskaidrojušas savstarpējās attiecības. JKP esot mēģinājusi runāt ar "KPV LV" par sadarbību, bet pašlaik tā esot ieņēmusi nogaidošu pozīciju, gaidot, kad prezidents paziņos to, kurš būs premjers. 

Pēc Bordāna domām, valdības sastāvā vissvarīgāk parādīt vēlētāju vēlmes pēc pārmaiņām - kā tas atspoguļojās arī vēlēšanās. Bordāns uzskata, ka "ir argumenti, lai viņš tiktu izvēlēts premjera amatam". Tāpat JKP esot lielākais un disciplinētākais politiskais spēks.

Jautāts, vai arī JKP izstrādās savu deklarāciju līdzīgi kā "KPV LV" un "Attīstībai/Par!", Bordāns atbildēja, ka partijas deklarācija ir tās programma.

"Nesaskatām, ka jāmaina mūsu principi, kādi tie bija jau martā, gatavojoties vēlēšanām. 

(..) Mēs piedāvājām koalīciju veidot, vienoties par atbildīgajām jomām un izstrādāt valdības deklarāciju. Un tā jau pašlaik būtu gatava, ja būtu pie tā pieturējušies," uzsvēra Bordāns.

KONTEKSTS:

"KPV LV" izstrādājusi un pārējiem politiskajiem spēkiem prezentējusi savu valdības deklarācijas projektu, lai kopīgi to apspriestu un pilnveidotu. Gobzems trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" stāstīja, ka deklarācijā likts uzsvars uz jautājumiem, kas saistīti ar bērniem, jo valsts spēj attīstīties tikai, ja rūpējas par bērnu interesēm.

Sarunas par nākamās valdības veidošanu turpinās jau ceturto nedēļu, taču pagaidām vienošanās nav panākta. Valsts prezidents pēc iepriekšējām sarunām ar visām 13. Saeimā ievēlētajām partijām izvērtēja Alda Gobzema ("KPV LV"), Jāņa Bordāna (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un Arta Pabrika ("Attīstībai/Par!") kandidatūras premjera amatam, bet 26.oktobrī atzina, ka 13.Saeimā ievēlēto partiju darbs pie jaunās koalīcijas veidošanas vērtējams kā neapmierinošs.  

Šonedēļ pēc tikšanās ar triju politisko spēku premjera amata kandidātiem Vējonis atzina, ka pēdējās dienās 13.Saeimā ievēlēto partiju sarunās par valdības izveidi vērojams zināms progress. Līdz jaunās Saeimas pirmajai sēdei partijām jāturpina intensīvas konsultācijas, lai panāktu skaidrību par iespējamo koalīciju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti