Bordāns vēlas īstenot virkni reformu bez maksātnespējas administratoru regulējuma

No Nacionālās apvienības (NA) izslēgtais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kura demisiju premjers neprasīs līdz viņa pieteikto reformu īstenošanai, piektdien informēja par iecerētajām izmaiņām. Tās attieksies ne vien uz jau plaši apspriesto maksātnespējas administratoru regulējumu, bet Bordāns plāno īstenot arī jauna cietuma būvniecību, pastiprināt cīņu ar reiderismu un arī paātrināt lietu izskatīšanu tiesās. Pagaidām gan nav skaidrs, vai ministra ieceres Saeimā atbalstīs viņa bijusī partija.

"Jau stājoties tieslietu ministra amatā esmu uzsvēris, ka man būs trīs prioritates un tā ir tiesu varas joma, uzņēmējdarbības vides sakārtošana un sodu izpildes jautājumi," atgādina Bordāns, bet vērtējot padarīto secina, ka pirmais pusgads amatā ir bijis sagatavošanās posms, un jau pavasarī viņš esot sācis realizēt būtiskas tieslietu reformas.

Tagad viņš iecerējis iedzīvināt Tiesu varas likumā paredzēto tiesu priekšsēdētāju atbildības palielināšanu par lietu skatīšanas termiņiem. Bordāns grib ieviest arī tiesu namu principu vispārējās jurisdikcijas tiesām viena tiesu apgabala ietvaros, kas izlīdzinātu tiesu noslodzi. Tāpat ministrs grib palielināt profesionālās ētikas nozīmi tiesnešu, advokātu, notāru un tiesu izpildītāju vidū.

Uzņēmējdarbības jomā Bordāns sola pievērsties maksātnespējas administratoru uzraudzībai, antireiderisma pasākumiem un uzņēmumu dalībnieku reģistra vešanas izmaiņām. Savukārt abām sodu izpildes iestādēm - Ieslodzījuma vietu pārvaldei un Probācijas dienestam ministrs kā virsmērķi grib noteikt sodīto resocializāciju.

Bordāns arī plāno izvērtēt Tieslietu ministrijas un tās pārraudzības iestāžu struktūru, lai nodrošinātu saprātīgu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Nacionālās apvienības virzītā Bordāna potenciālā pēctece un bijusī padomniece Baiba Broka, kas ceturtdien savu kandidatūru atsauca, iepriekš kritizēja ministra programmu.

Baiba Broka

Brokas pārmetumus Bordāns noraida un uzskata, ka viņu viedokļi jau iepriekš atšķīrušies.

Jānis Bordāns noraida Brokas pārmetumus


Tieslietu ministrs gan nevarēja nosaukt konkrētu termiņu reformu īstenošanai. Tas gan nemulsina premjeru Valdi Dombrovski no „Vienotības," kurš iepriekš solīja pēc šī mērķa sasniegšanas atdot ministra portfeli atpakaļ „nacionāļiem". Pagaidām tie valdības darbā piedalīsies ar vienu kultūras ministri.

Valdis Dombrovskis


Lai gan Bordānam pēc izslēgšanas no partijas vairs nav politiskās aizmugures, viņš uzskata, ka tāda viņam nemaz neesot nepieciešama.

Jānis Bordāns par politisko aizmuguri


Jau ziņots, ka Bordāns no NA izslēgts pirms divām nedēļām. Partija apgalvo, ka iemesls esot viņa darbība biedrībā „Demokrātiskie patrioti," kas iecerējusi kļūt par politisko spēku. Savukārt Bordāns to noliedz un saista to ar savām iecerēm, kas traucējot kādiem ar partiju saistītiem spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt