Bordāns: Tiesas lēmums Zolitūdes lietā būs pamats pētījumiem par izmeklēšanas darbu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa lēmums attaisnot visus Zolitūdes traģēdijas lietā apsūdzētos, izņemot būvinženieri Ivaru Sergetu, raisa neizpratni, taču pirms pilna sprieduma teksta saņemšanas būtu par ātru izdarīt tālejošus secinājumus, otrdienas vakarā pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā  konservatīvā partija).

Bordāns: Tiesas lēmums Zolitūdes lietā būs pamats pētījumiem par izmeklēšanas darbu
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Viņš solīja arī iepazīties ar tiesas norādēm par prokuratūras pieļautajām kļūdām Zolitūdes kriminālprocesa izmeklēšanā.  

“Ir neizpratne, bet ir jautājums, vai tā ir pamatota un saistāma ar prokuratūras vai tiesas darbu. Es domāju, ka sabiedrībai un arī Tieslietu ministrijai šis spriedums būs labs pētījumu pamats,” sacīja Bordāns.

“Droši vien, ka šajā lietā sekos nākamā instance, kuras laikā atklāsies jauni izmeklēšanas un arī lietas izskatīšanas apstākļi un citu tiesnešu vērtējums. Salīdzinoši drīz, varbūt gada laikā, būs iespēja analizēt šo Zolitūdes lietu, kas ir lielākā traģēdija Latvijā, kurā vienlaikus aiziet bojā vai tiek nogalināti cilvēki," sacīja Bordāns.

KONTEKSTS: 

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu un astoņus lietā apsūdzētos attaisnoja. Attiecībā uz apsūdzētajām personām tiesa lēma:

  • Būvinženieri Ivaru Sergetu tiesa atzīst par vainīgu un nosaka brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, ieskaitot tajā apcietinājumā jau pavadīto laiku. Viņam arī liegts piecus gadus pildīt atbildīgā būvkonstrukciju vadītāja pienākumus. Tāpat līdz sprieduma stāšanās spēkā negrozīti atstāti piemērotie drošības līdzekļi. 
  • Arhitektu Andri Kalinku tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi tiesā attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Bijušo Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperti Mariku Treiju tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Būvinspekcijas priekšnieka vietnieci Aiju Meļņikovu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • SIA “Maxima Latvija” darbinieci Innu Šuvajevu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Bijušo Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieku Jāni Balodi tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, pasludinot spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pieņēma blakuslēmumus par pamatu kriminālprocesa uzsākšanai pret darbiniekiem, kuri strādāja nu jau likvidētajā uzņēmumā “Vikom Industry”, kuram bija pasūtītas sabrukušā "Maxima" lielveikala metāla konstrukcijas. Bet otrajā blakuslēmumā tiesa norādīja, ka saskata pamatus lietas sākšanai arī par prokuroru nepienācīgu pienākumu pildīšanu.

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015. gada decembrī. 2019. gada jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. Visi apsūdzētie noliedza savu vainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti